14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۰:۵۳:۱۳
کد مطلب:  uUIrE6ct
معاون آموزش متوسطه خبر داد:
شروع ثبت نام دانش آموزان پایه اول از آغاز خرداد تا 31 مرداد

معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول از آغاز خرداد شروع شده و بقیه پایه ها هم می توانند پس از اتمام امتحانات خرداد و کسب قبولی ، ثبت نام کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جابر اخلاقی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان پایه اول می توانند با مراجعه به پایگاههای سنجش سلامت و داشتن شناسنامه سلامت در مدارس ثبت نام کنند که پیش بینی می شود26 هزار ورودی جدید در پایه اوّل داشته باشیم.وی با اشاره به تنوع مدارس در استان گیلان، تصریح کرد: در مدارس عادی و هیئت امنایی ، مدیران مجاز به برگزاری آزمون ورودی نیستند و در مدارس نمونه دولتی هم آزمون گرفته می شود. دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش گیلان افزود: هیچ گونه وجهی به عنوان شهریه در آغاز ثبت نام مدارس عادی از اولیا دریافت نمی شود و در مدارس هیئت امنایی و نمونه دولتی هم با تصویب شورای آموزش و پرورش منطقه مبالغی برای انجام فعالیت های فوق برنامه اخذ می شود. اخلاقی با اشاره به وجود 45 مدرسه شاهد در گیلان گفت: علاقه مندان به تحصیل در این گونه مدارس می توانند با مراجعه به سایت سجا بر اساس امتیاز و ظرفیت ثبت نام کنند. معاون آموزش متوسطه با اشاره به کمک 7 میلیاردی اولیا به مدارس دولتی در سال تحصیلی 95_ 94  گفت: دریافت وجه از والدین داوطلبانه است و در هنگام ثبت نام به غیر از حق بیمه و هزینه کتابهای درسی پولی دریافت نمی شود. دبیر پروژه مهر به نحوه دریافت کتابهای درسی هم اشاره کرد وگفت: کتابهای دوره پیش دانشگاهی و مقطع ابتدایی از طریق مراجعه به سایت شرکت چاپ و نشر ایران تهیه می شود و کتابهای دوره اول و دوم متوسطه از طریق مراکز پخش منتخب در شهرها قابل خریداری است. اخلاقی در پایان گفت: اولیا در مورد نحوه ثبت نام و ارائه نظرات خود می توانند با شماره تلفن 33329527 ستاد اجرایی ثبت نام مدارس ، تماس بگیرند.

فریدونی رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش گیلان هم گفت: شهریه مدارس غیردولتی  براساس مشخصات فنی مدارس ، امکانات و تعداد دانش آموزان پس از تأیید کارشناس مشارکتهای مردمی منطقه مشخص می شود. وی افزود: سقف شهریه ها در مدارس ابتدایی 2 میلیون و 800 هزار تومان، متوسطه اول 3 میلیون و 800 هزار تومان ، متوسطه دوم 5 میلیون و 100 هزار تومان و پیش دانشگاهی 6 میلیون و 200 هزار تومان است و اولیا می توانند با مراجعه به بخش کارشناسی مدارس غیردولتی نظرات و سوالات خود را مطرح کنند.

5099 مدرسه در گیلان وجود دارد که 3097 مدرسه دولتی و 2002 مدرسه غیردولتی است و حدود 375 هزار دانش آموز در این مدارس درس می خوانند.

به اشتراک بگذارید :