21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ ۱۱:۲۵:۳۵
کد مطلب:  1312129
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی عصای سفید

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در پیامی فرا رسیدن پانزدهم اکتبر مقارن با ٢٤ مهرماه که به عنوان روز جهانی نابینایان( عصای سفید) نام گذاری شده است را گرامی داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، در پیام کورش مودت آمده است:

 

به نام خدا

 

۱۵ اکتبر برای پاسداشت و احترام به نابینایان به عنوان روز جهانی عصای سفید نامگذاری شده است و این روز فرصت ارزشمندی است تا از انسان های “بیدار دل و روشن ضمیری” یاد کنیم که با انگیزه ای بالا و اراده ای استوار در عرصه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی فعال هستند.

 

در حال حاضر روشندلان با تلاش و جدیت موفق به کسب مدارج علمی بالا و مهارت های بسیاری در زمینه های مختلف شده اند که این امر مبرهن این است که هیچگاه محدودیت های جسمی مانع رسیدن انسان های سخت کوش به اهدافی که برای خود در زندگی برگزیده اند، نیست.

 

دانش آموزان روشندل استان خوزستان نیز همواره ثابت کرده اند که  با اتکا به خودباوری و توانایی های منحصر به فردی که دارند در پیمودن مسیر علم و دانش ثابت قدم هستند و “خواستن توانستن است” را در زندگی شان به صورت عملی معنا می بخشند.

 

اینجانب فرا رسیدن روز جهانی عصای سفید را به تمامی روشندلان و روشن ضمیران استان خوزستان، به ویژه دانش آموزان عزیز با نیاز ویژه بینایی و مربیان و معلمان فرهیخته آموزش و پرورش استثنایی استان خوزستان صمیمانه تبریک عرض می نمایم.  امید آنکه در پرتو همدلی و همیاری در تعالی و پیشرفت فرزندان این نظام مقدس که از سرمایه های ارزشمند میهن عزیز اسلامی مان هستند، سربلند باشیم.

 

کورش مودت

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان

 

 

 

به اشتراک بگذارید :