21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ ۱۱:۱۹:۳۱
کد مطلب:  1312115
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پیامی به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: مشارکت اثر بخش خانواده با مدرسه، لازمه پیشبرد اهداف عالیه نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، در متن پیام آمده است:

"بسمه تعالی"

"اگر بتوانیم خانه و مدرسه را از نظر تعلیم و تربیت به یکدیگر متصل کنیم، پیوندی مبارک انجام داده ایم"   

                                                   مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) 


والدین ارجمند و مربیان گرامی
با سلام و احترام

 از آنجایی که دو رکن مهم و اساسی ترقی و تعالی جامعه، کانون های با صفای خانواده و مدرسه هستند و اولیای خانه و مربیان مدرسه دو بال نیرومند پرواز درآسمان تربیت اند، همدلی و همراهی این دو نهاد مقدس موجبات پیشرفت تربیتی و تحصیلی دانش آموزان را فراهم می آورد.
تعامل ارزنده خانه و مدرسه ، هسموسازی اهداف و روش های تربیتی این دو نهاد ارزشمند و مشارکت اثر بخش خانواده با آموزش و پرورش در ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و پیشبرد اهداف عالیه نظام تعلیم و تربیت نقش بسزایی دارد .
حال که به دلیل شیوع ویروس کرونا دغدغه خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان چند برابر شده و والدین در نقش و جایگاه معلم یار آستین همت بالا زده اند و بیش از پیش به کمک معلمان که به تعبیر مقام معظم رهبری افسران سپاه پیشرفت کشورمان می باشند آمده اند تا جریان تعلیم و تربیت استمرار پیدا کند، هرکدام از والدین وظیفه دارند، شرایط روانی و فیزیکی خانه را برای فراگیری فرزندانشان فراهم آورده و نقش مدیریت و نظارت برتحصیل فرزندان را به خوبی ایفا نمایند.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان با « محوریت مدرسه کانون تربیتی محله » از  همکاری، همت و تلاش های در خور تحسین انجمن های اولیا و مربیان مدارس سراسر استان که در شرایط حساس فعلی در اجرایی نمودن طرح ها و برنامه ها و افزایش کارایی نظام آموزشی از هیچ کوششی دریغ نمی نمایند، صمیمانه قدردانی می نمایم. امیدارم درسال تحصیلی 1400 1399 در سایه ی این پیوند مبارک بستر مناسب رشد و بالندگی و شکوفایی استعدادهای نهفته فرزندان مستعد و علاقه مند استان و در نهایت افزایش اثر بخشی و کارآیی نظام آموزشی بیش از پیش فراهم شود ازخالق هستی سلامتی ، سعادت و توفیق  روز افزون تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس تعلیم و تربیت را خواستارم

 

احمد اسکندری نسب

مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان

 

به اشتراک بگذارید :