21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ ۱۰:۳۰:۲۰
کد مطلب:  1312023
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان عنوان کرد:
عملکرد موفق آموزش و پرورش استان در ساماندهی نیروی انسانی

معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته، مشکل کمبود نیروی انسانی استان در آغاز سالتحصیلی حل شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، در جلسه معارفه سرپرست اداره کل آموزش وپرورش که با حضور «شاپور محمدزاده» معاون وزیر ورئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور برگزار شد، معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان گزارشی از فعالیت ها واقدامات اداره کل آموزش وپرورش استان را به استحضار حاضرین رساند.

«علی اکبر صمیمی» معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان به موضوع آسیب شناسی دقیق از مدیریت ونحوه کلاس گذاری در دوران بیماری کرونا اشاره و اظهارکرد: این اداره کل با برگزاری 8 جلسه تخصصی و84 جلسه عمومی وتوجیهی از فروردین 1399 موفق شد برخی از چالش های پیش رو دراین حوزه را شناسایی وبرای رفع آنها برنامه ریزی کند.

وی در خصوص نظارت برعملکرد مناطق گفت: با تشکیل کمیته های معین، معاونین اداره کل هرکدام با انتخاب 4 منطقه بر نحوه عملکرد آنها در تمامی حوزه ها نظارت و درچارچوب قوانین و مقررات آنها را هدایت ورهبری می کنند.

صمیمی در خصوص وضعیت استان از حیث دسترسی کلیه لازم التعلیمان به آموزش اظهار داشت: در نشست های صورت گرفته در جلسات و کمیته های مختلف و با استخراج آمار اسمی دانش آموزان، نحوه دسترسی آنها به 4 نوع آموزش حضوری، شبکه شاد، آموزش تلویزیونی و پک های آموزشی مورد بحث و کار کارشناسی صورت گرفته است.

معاون سوادآموزی استان درخصوص وضعیت نیروی انسانی نیز گفت: این اداره کل درحوزه معاونت نیروی انسانی وبا بررسی کارهای دقیق کارشناسی نیازهای نیروی انسانی را شناسایی و وبرای حل مشکل تامین 202248 ساعت کسری نیروی انسانی اقدام به برنامه ریزی وتامین آن از طریق ورودهای دانشگاه فرهنگیان، استخدامیهای ماده 28، جذب سربازمعلم، استمرار خدمت بازنشستگان، جذب حق التدریس، معلم تمام وقت و تدریس معاونین نموده است .

این مقام مسئول با اذعان به رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران کرونایی در سطح مدارس و ادارات آموزش و پرروش استان بیان کرد: معاونت تربیت بدنی و سلامت استان با برنامه ریزی های دقیق وکارشناسی و رصد برنامه های آموزشی و پرورشی مدارس، برگزاری جلسات مرتب ومنظم با دانشگاه علوم پزشکی ، مربیان بهداشت وسلامت و ارسال بخشنامه ها و دستورالعمل های بهداشتی به صیانت و حفاظت از دانش آموزان وهمکاران فرهنگی می نماید.

صمیمی در بخش دیگری از سخنان خود و به نمایندگی از طرف شورای معاونان به تقدیر از عملکرد و خدمات ابراهیم محمدی مدیرکل سابق آموزش وپرورش پرداخت و شخصیت اجتماعی، ولایت مداری، انقلابی و ایثارگری دوران دفاع مقدی ایشان به نیکی یاد کرد.

صمیمی در پایان سخنان خود از کمبود اعتبارات آموزش وپرورش در خصوص تامین حق وحقوق کارکنان آموزش وپرورش انتقاد و خواستار تامین اعتبارات لازم برای پرداخت فوق العاده ماموریت مانده شش ساله وهمچنین اضافه کاری هفت ماهه آنان شد.

به اشتراک بگذارید :