17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ ۱۰:۰۷:۳۵
کد مطلب:  1311968
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران:
خانه، مدرسه و مسجد، ۳ ضلع مکمل در تربیت دانش‌آموز شایسته است

معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در چهارمین اجلاسیه های نماز (پیوند خانه، مسجد، مدرسه) شهرستانی استان مازندران که با حضور ویدئو کنفرانسی آیت الله سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری برگزار شد بر مکمل بودن نقش نهاد های خانه، مدرسه، و مسجد در تربیت دانش آموز شایسته تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» افزود: در سالهای گذشته سلامت جسم و روان از سلامت معنوی مهم تر بود اما امروزه محققین بنا به فرموده پیامبر مبین اسلام که تاکید ویژه‌ای به نماز داشته‌اند رسیده‌اند که نماز سلامت معنوی و آرامش فردی را نیز به دنبال دارد و سلامت جسم به سلامت معنوی بستگی دارد.

وی با  اشاره اهمیت جایگاه نماز و نهادها مربوط با آن، تصریح کرد: نهادهای معتبر مسجد و خانه و مدرسه در عصر انقلاب اسلامی خاستگاه نسل جوان و متدین و در تعلیم و تربیت اسلامی و رشد شخصیت آینده سازان نقش با شکوهی ایفا کرده اند از این رو شایسته است به کمک این گونه همایش ها و اجلاسیه ها پویایی و همبستگی نماز و مدرسه را حفظ کنیم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مقاومت و استحکام جامعه در برابر تهاجم فرهنگی نیاز به چاره اندیشی دارد، افزود: تعامل مستمر و مؤثر این سه کانون فرهنگی و تربیتی در پرورش کودکان و نوجوانان و جوانان نمازخوان و موحد می تواند دستاوردهای ارزشمندی را در این زمینه به بار بیاورد.

وی با اشاره به عنایت ویژه امام خمینی (رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری به ضرورت حمایت از خانه و مدرسه و مسجد، اظهار کرد: بهره وری از جایگاه رفیع این سه نهاد در نیم قرن اخیر نشان می دهد که در برنامه ریزی فرهنگی باید همواره به پیوند فعال و همگرایی رو به تکامل این مراکز توجه اساسی کرد و از ایجاد فاصله بین آن ها ممانعت به عمل آورد.

شعبانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم باورهای اجتماعی درست را در فرزندانمان نهادینه کنیم فرزندانی دارای سلامت روحی و معنوی خواهیم داشت.

به اشتراک بگذارید :