21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ ۰۹:۳۴:۰۸
کد مطلب:  1311895
با حضور مسئولین استانی و شهرستانی:
مراسم استانی روز جهانی بزرگداشت نابینایان در مرکز مهر برگزار گردید

مراسم استانی روز جهانی بزرگداشت نابینایان با حضور عباس خانعلی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ، دهقان معاون توان بخشی بهزیستی استان، دانش آموزان، مربیان و والدین در مرکز مهرگرگان برگزار گردید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی، مراسم استانی روز جهانی بزرگداشت نابینایان با حضور عباس خانعلی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان، دهقان معاون توان بخشی بهزیستی استان، دانش آموزان، مربیان و والدین در مرکز مهر گرگان برگزار گردید.

در این مراسم رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان ضمن گرامیداشت پانزدهم اکتبر روز جهانی نابینایان اظهار داشت: ما باید نیازها و چالش های دانش آموزان نابینا را شناسایی و منعکس نماییم. مبلمان شهری بیش از این نیازمند مناسب سازی برای افراد معلول می باشد . پیگیر تامین اعتبار سرویس ایاب وذهاب، سرانه توان بخشی و خدمات حمایتی می باشیم. دانش آموزانی که از خدمات توان بخشی محروم می باشند به مراکز تحت پوشش بهزیستی معرفی خواهند شد.

وی افزود: پیگیر رفع مشکلات توان بخشی و تامین تجهیزات توان بخشی دانش آموزان هستیم واهتمام به رفع این موانع پیش نیاز آموزش می باشد.

معاون توان بخشی بهزیستی استان اظهار داشت: تجهیزات مورد درخواست دانش آموزان از قبیل ویلچر، واکرو وکفش طبی را مرتفع خواهیم نمود. دانش آموزانی که نیاز به خدمات گفتار درمانی، کاردرمانی و فیزیوتراپی دارند تا بیست جلسه می توانند از این خدمات بصورت رایگان استفاده کنند.

وی افزود: هزینه دانشجویان معلول در دانشگاههای دولتی رایگان است ودر دانشگاههای غیر دولتی تا 70 درصد هزینه آن پرداخت می شود همچنین هزینه آزمایشات ژنتیک برای خانواده های دارای دو فرزند معلول رایگان می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :