21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۲۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1311786
تمدید محدودیتهای کرونایی در استان تا 2 آبان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با ادامه شرایط نامساعد کرونا در خراسان جنوبی، با موافقت وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان ، محدودیتهای کرونایی در شهرستانهای با وضعیت قرمز استان تا 2 آبان تمدید شد.

به گزارش اداراه اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محدودیت‌های کرونایی که از هفته جاری به خراسان جنوبی بازگشت، با توجه به وضعیت شیوع کرونا در این استان و برای کنترل بیماری در شهرستان‌های قرمز یک هفته دیگر تمدید شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شامگاه چهارشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در خراسان جنوبی اظهار داشت: با ادامه شرایط نامساعد کرونا در استان و با موافقت وزارت کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محدودیت‌های کرونایی در شهرستان‌های با وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) تا دوم آبان تمدید شد.

محمد دهقانی فیروزآبادی گفت: در حال حاضر شهرستان‌های قرمز استان شامل بیرجند، طبس، قاینات، فردوس و نهبندان است و فردا (پنجشنبه) وضعیت جدید مخاطره شیوع کرونا در شهرستان‌ها اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: براساس وضعیت جدید مخاطره و رنگ‌بندی شهرستان‌های استان که فردا اطلاع رسانی خواهد شد، محدودیت‌ها در هفته آینده اعمال می‌شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تمامی محدودیت‌های ۱۰‌گانه در مناطق قرمز ادامه می‌یابد و از جمله در مدارس، دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی باید آموزش غیرحضوری باشد. 

وی با اشاره به تعطیلات پیش رو اظهار داشت: بارها از مردم بخصوص در دهه آخر ماه صفر خواهش کردیم که مراسم را از داخل منزل برگزار و ارتباط معنوی برقرار کنند، به هیچ عنوان در مراسم و تجمعات شرکت نکنند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: ورود و خروج تا پایان ماه صفر برای مشهد و چند شهر دیگر کشور ممنوع شده است و اگر افراد از استان خارج شوند اجازه ورود به آنها در مقصد داده نمی‌شود.

به اشتراک بگذارید :