21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ ۰۸:۱۷:۳۵
کد مطلب:  1311727
در دیدار مدیران کل آموزش و پرورش و انتقال خون خراسان رضوی تاکید شد:
گسترش همکاری های فرهنگی برای ترویج فرهنگ اهدای خون

در دیدار دوجانبه مدیراکن کل آموزش و پرورش و انتقال خون خراسان رضوی بر لزوم استفاده از ظرفیت های مشترک فرهنگی برای ترویج فرهنگی اهدای خون تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در دیداری دوجانبه با مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به جمعیت بالای مخاطب دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت :مخاطب گسترده آموزش و پرورش چه در حوزه دانش آموزان و چه در حوزه همکاران فرهنگی اگر اراده کنند می توانند جریان ساز حرکات و اقدامات فراگیری در جامعه شوند.

وی ادامه داد : البته در زمینه بهداشت و سلامت از قبل همکای های گسترده ای بانهاد های ذیربط در  این حوزه داشته ایم و به عنوان مثال در زمینه اهدا خون نیز برنامه های مشترک و طرح های خوبی را اجرا کرده ایم اما امروز استفاده از این ظرفیت های مشترک به خصوص ظرفیت های فرهنگی از اهمیت بالاتری برخوردار است.

خدابنده با تاکید بر لزوم تسهیل فرآیندهای مربوط به اهدای خون خاطر نشان کرد :در شرایط کرونایی پیش آمده بایستی این اطمینان خاطر را برای اهدا کنندگان ایجاد کنیم که تمام مراحل و فرآیندهای مربوط به اهدای خون در پایگاه های انتقال خون با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام میشود.

مدیر کل آموزش و پرورش در پایان با تشریح جنبه های مختلف اهمیت اهدای خون و توصیف آن به عنوان یکی از مولفه های سلامتی در انسان افزود : امروز با تولید محتوای دقیق به خصوص محتوای الکترونیکی نه تنها می توان این فرهنگ مقدس را در میان دانش آموزان منتشر کرد بلکه آن ها را به عنوان مروج و مبلغ فرهنگ انتقال خون در خانواده معرفی کرد به صورتی که می توان گفت در هر خانواده یک مبلغ و شوق برای اهدای خون وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :