22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۰۹:۵۲:۲۷
کد مطلب:  OyhLzx9Z
رئيس اداره سنجش آموزش وپرورش فارس خبر داد :
فعالیت 400 حوزه امتحان نهایی در سراسر استان

رئيس اداره سنجش آموزش وپرورش فارس گفت :در كل استان بالغ بر 400 حوزه امتحان نهايي وجود دارد و در امتحانات نهایی به ازاي هر 100 دانش آموز سه مراقب فعال هستند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد رضا ستوده گفت: در امتحانات نهايي سوالات در حد متوسط طراحي مي شوند و گروههاي آموزشي متخصص  این سولات را بررسي مي كنند .

وی با اشاره به اعتراض برخي از دانش آموزان به سختي سوالات امتحان نهايي اظهارداشت: در طراحي سوالات امتحان نهايي 60 درصد سوالات يعني 12 نمره در حد متوسط ،  20 درصد سوال ها که دارای 4 نمره می باشد،  برای دانش آموزان ضعیف. و 20 درصد نيز در حد نسبتا دشوار است.

ستوده افزود :لذا سوالات امتحان نهايي نه در حد بسيار سخت و نه در حد بسيار آسان است و اين قانوني است كه بايد سوالات به نحوي طراحي شود كه سواد دانش آموز اندازه گيري شده و هر دانش آموز در حد خود بتواند نمره لازم را كسب كند وبعد از اعلام نمرات نیز ميانگين گرفته شده و ضريب دشواري سوالات مشخص مي شود.

وی همچنين در مورد امكان لو رفتن سوالات گفت: سوالات به صورت كاملا الكترونيكي تهيه شده و افرادي كه از سوالات نگهداري مي كنند تا نيم ساعت بعد از برگزاري امتحان در قرنطينه هستند و سوالات به صورت پلمپ براي حوزه هاي امتحاني برده مي شود لذا امكان لو رفتن سوال در حد صفر است.اما امكان تقلب دانش آموزان همواره وجود دارد.

رئيس اداره سنجش آموزش وپرورش فارس گفت: در كل استان بالغ بر 400 حوزه امتحان نهايي وجود دارد و در امتحانات نهایی به ازاي هر 100 دانش آموز سه مراقب فعال هستند.

وی همچنین  از تاثير مثبت معدل نهايي در كنكور خبر داد و گفت: اگر نمرات نهايي دانش آموزخوب باشد در كنكور وي 25 درصد لحاظ خواهد شد و كلا به نفع داوطلب است ،اما اگر نمرات وي مناسب نبود تاثيري در كنكور نخواهد داشت.  

به اشتراک بگذارید :