24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۰۹:۵۱:۲۲
کد مطلب:  aPWE8Hha
رئيس اداره مشاوره تربيتي و تحصیلی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
فعاليت 1300 مشاور تحصيلي در مدارس فارس

رئيس اداره مشاوره تربيتي و تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: هزار و 300 مشاور در دوره هاي مختلف تحصيلي و به ويژه در دوره متوسطه در مدارس فعال هستند و دانش آموزان مي توانند در طول سال از اين ظرفيت بهره مند شوند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،کامران حکمت با اعلام این خبر گفت:  فرايند كنترل استرس و اضطراب در ميان مدت برنامه ريزي مي شود تا در شب امتحان فشار بيش از حد و مفرطي را به دانش آموز وارد نكند.

وي با بيان اين كه دانش آموزان نبايد يادگيري  تمام مفاهيم درسي را به شب امتحان موكول كنند، تاکید کرد:  دانش آموزان بايد سعي كنند هر درسي در زمان خود و در فرصت مناسب مطالعه كرده تا در شب امتحان با خيالي آسوده فقط به مرور درس ها بپردازند و از يادگيري دروس به صورت فشرده اجتناب كنند

حکمت اظهارداشت: آموزش مهارتهاي مربوط به كنترل اضطراب ، آموزش خوب درس خواندن ، برنامه ريزي و فرايندتمركز حواس از جمله مواردي است كه دانش آموزان بايد به آن توجه كنند و مشاوران ما هم در مدارس در طول سال به آموزش اين موارد مي پردازند.

رئيس اداره مشاوره تربيتي و تحصیلی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: قاعدتا دانش آموزاني كه مطالعه خوبي داشته باشند تغذيه خوب و استراحت كافي داشته و براي درس خواندن برنامه ريزي كنند در شب هاي امتحان دچار استرس و نگراني خاصي نخواهند شد اين در حالي كه اين استرس ها تا حدي طبيعي بوده و مشكلي را ايجاد نمي كند.

وي به تعامل ميان مشاور و دانش آموز در طول سال تحصيلي و در ايام امتحانات اشاره كرد و گفت: خوشبختانه استقبال دانش آموزان در طول سال از راهنمايي هاي مشاوران خوب است و مشاوران در ايام امتحانات نيز نه به عنوان مراقب بلكه به عنوان راهنما در مدارس حضور دارند و در صورت بروز مشكل جدي كارهاي لازم را انجام خواهند داد.

حکت با بیان اینکه "سوالات  امتحان نهايي ميزاني براي سنجش سواد دانش آموزان است" افزود : ميزان سختي سوالات نيز خود از مواردي است كه منجر به افزايش استرس و اضطراب مي شود.

به اشتراک بگذارید :