22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  9JXoCsdo
وزير آموزش و پرورش در اختتاحيه هجدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان تهران:
تعهد يك هزار ميلياردتوماني خيرين در مدرسه سازی به منصه ظهور می رسد

وزير آموزش و پرورش در جمع خیرین مدرسه ساز با بيان اينكه حركت خيرين در كمك دولت مي تواند فضاهاي آموزشي غيراستاندارد آموزش و پرورش را به حالت استاندارد در آورد گفت: پيش بيني آموزش و پرورش تحقق كمك يك هزار ميليارد توماني خيرين به امر مدرسه سازي ، مدرسه داري و مدرسه ياري است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به نقل از مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش،  علي اصغر فاني، وزیر آموزش و پرورش در اختتاميه هجدهمين جشنواره خيرين مدرسه كه در سالن همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار شد، اظهار داشت: در بازه زماني يازدهم ارديبهشت ماه تا يازدهم خرداد ماه جشنواره خيرين مدرسه ساز در استان تهران و در ديگر استان هاي كشور برگزار شده است كه همكاري خوب استانداران در حركت مردمي بسيار خوب و قابل تقدير است .

وي با بيان اينكه از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي خيرين به طور ميانگين روزانه 7 كلاس درس ساخته اند تصريح كرد: از مجموع 500 هزاركلاس درس آموزش وپرورش  بيش از يك صد هزار كلاس درس آن با مشاركت خيرين ساخته شده و در اين كلاس ها بيش از 2 ونيم ميليون دانش آموز تحصيل مي كنند كه اين امر با قيات الصالحات خيرين هم در زمان حيات و هم در زمان فوتشان خواهد بود.

عضو كابينه تدبير و اميد ادامه داد: خيرين مي تواند در امر مدرسه سازي ، مدرسه ياري و مدرسه داري آموزش وپرورش را ياري كنند و اين درحالي است كه دولت نيز به آموزش و پرورش عنايت خاص داشته است .

وي با بيان اينكه آموزش و پرورش چه به لحاظ كمي و چه به لحاظ كيفي گسترده ترين نهاد كشور است خاطرنشان كرد: مديريت 105 هزار مدرسه رسيدگي به وضعيت تحصيلي  بيش از 13 ميليون دانش آموز و پرداختن به امور قريب به يك ميليون فرهنگي تنها از عهده يك وزارتخانه بر نمي آيد و همه مردم بايد به آموزش و پرورش در اين امر كمك كنند .

فاني توسعه مشاركت ها را يكي از سياست هاي جدي آموزش و پرورش دولت يازدهم عنوان كرد و افزود: حضور خيرين مدرسه ساز، مدرسه يار و مدرسه دار يكي از مصاديق  توسعه مشاركت در آموزش وپرورش است و در اين شرايط بايد اعلام كرد كه يك سوم فضاهاي آموزشي كشور در مقابل بلاياي طبيعي مانند، زلزله مقاوم نيست  و  حضور خيرين و دولت مي تواند اين مشكل آموزش و پرورش را حل كند.

گفتني است، در پايان اين مراسم اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور و علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش با اهداء لوح سپاس از زحمات خيرين مدرسه ساز استان تهران تقدير به عمل آوردو

به اشتراک بگذارید :