24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۵:۰۴:۰۰
کد مطلب:  yMhzfIyO
معاون اول رئیس جمهور در جمع خیرین مدرسه ساز:
خیرین مدرسه ساز الگویی برای همه خیرین کشور هستند

معاون اول رئیس جمهور در جمع خیرین مدرسه ساز در سالن همایش های بین المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: خیرین مدرسه ساز الگویی برای همه خیرین کشور هستند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با حضور فانی وزیرآموزش و پرورش، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز ، رئیسی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و جمعی از مدیران آموزش و پرورش و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران در محل مرکز همایش های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، که در مراسم هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران سخن می گفت خطاب به خیرین مدرسه ساز اظهار داشت: بار اداره آموزش و پرورش چه به جهت کمی و چه به جهت کیفی بار سنگینی است و نیازمند مشارکت همه مردم و همه بخش هاست.

وی ضمن تأکید بر این امر که آموزش و پرورش بزرگترین دستگاهی است که از دورترین نقطه کشور تا پایتخت همه خانواده ها را تحت تاثیر قرار می دهد و نیازمندی های این بخش هم زیاد است، خاطر نشان کرد: شما نیاز به تقدیر و سپاسگذاری من و دیگران ندارید، چون برای ارج و ارزشی که برای ملت تان قائل هستید، دست به این کار می زنید.

جهانگیری با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش در خصوص نامقاوم بودن یک سوم فضای آموزشی کشور اظهار داشت: این که 30 درصد مدارس ما به لحاظ استحکام مقاومت ندارند این وظیفه را بردوش دولت می گذارد که طی مدتی محدود آن ها را مقاوم سازی کنیم تا برای درس خواندن بچه ها دغدغه ای از این لحاظ وجود نداشته باشد، ولی در مقطع فعلی باید نیازهای مدارس تامین شود و ابزارهای سنتی تبدیل به ابزارهای مدرن شود.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: برای تحول در نظام آموزشی کشور خصوصا آموزش و پرورش سند بالادستی تحول بنیادین تهیه شده و امیدواریم این کار در نظام آموزش و پرورش عملیاتی شود، ولی در این راه به کار گرفتن فنون و ابزار مدرن از جمله پیش نیازهاست.

وی ضمن تقدیر از اقدامات مجمع خیرین مدرسه ساز در سال تحصیلی اخیر گفت: این مشارکت خیرین مثال زدنی است و آقای حافظی تمام وقت برای این موضوع تلاش کردند و مدرسه سازی را تبدیل به یک فرهنگ عمومی در جامعه کردند.

وی با اشاره به این که همین اقدام در بخش بهداشت و درمان هم در حال انجام است که تحت تاثیر حرکت خیرین مدرسه ساز است، در پایان اظهار امیدواری کرد: من امیدوارم کار برزگ شما با حمایت سایر اقشار هم رو به رو شود و قطعا در زندگی شما هیچ چیز از این شیرین تر نیست.

شایان ذکر است معمولا در جشنواره های خیرین مدرسه ساز هر ساله خیرین مبلغی را برای مشارکت در سال پیش رو تعهد می کنند.

به اشتراک بگذارید :