17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۱۳:۳۶:۲۰
کد مطلب:  1311318
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان:
مسئولیت در نظام تعلیم و تربیت یک امانت الهی است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: مسئولیت در نظام تعلیم و تربیت یک امانت الهی است و تلاش خواهم کرد تمامی تجربیات معلمی خود را برای ارتقاء سطح شاخصهای آموزشی و پرورشی در سراسر استان به کار بندم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، «مهین منافی» سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان در دهمین نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در محل سالن اندیشه اداره کل برگزار شد؛ اظهار داشت: مسئولیت در نظام تعلیم و تربیت یک امانت الهی است و تلاش خواهم کرد تمامی تجربیات معلمی خود را برای ارتقاء سطح شاخصهای آموزشی و پرورشی در سراسر استان به کار بندم.

این مقام مسئول با تقدیر از تلاش های  محمدی مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان در امر تعلیم و تربیت گفت: آموزش و پرورش استان در زمان مدیریت ایشان، در بسیاری از شاخصها رشد خوبی داشته و هرساله در جشنواره شهید رجائی حائز رتبه نخست شده است.

وی با بیان اینکه اطلس جغرافیای دسترسی دانش آموزان استان به انواع آموزش تهیه شده است؛ افزود: با تلاش های صورت گرفته، بیش از ۷۰درصد دانش آموزان استان به شبکه شاد دسترسی دارند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط مرزی و کوهستانی استان، ۲۷درصد مناطق استان به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارند.

منافی گفت: با توجه به اینکه اکثر مدارس استان روستایی است، استفاده از روشهای جایگزین همچون برگزاری جلسات رفع اشکال، ارائه جزوات و پکهای آموزشی و استفاده از بستر شبکه های ملی در دستور کار قرار دارد.

منافی با اذعان به اینکه هم اکنون تمامی دانش آموزان استان از انواع مختلف آموزش برخوردار هستند؛ ادامه داد: پوشش تحصیلی استان آذربایجان غربی در پایه های میانی  افزایش یافته است.

سرپرست جدید اداره کل آموزش و پرورش استان بیان کرد: گروه های آموزشی نقطه عطف تحول در نظام تعلیم و تربیت و تولید محتواست، لذا باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: جهش تولید تنها از طریق تربیت نیروی انسانی توانمند ممکن خواهد بود و این مهم در سایه تقویت نظام تعلیم و تربیت محقق خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به کمبود فضای آموزشی استان، تعامل سازنده با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان در دستور کار قرار خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :