15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۲۰:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1311247
پیام مدیرکل استان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان پیامی صادرنمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان پیامی صادرنمود که بدین شرح می باشد:

بسمه تعالی

همکاران محترم و والدین گرامی همان گونه که می دانید «خانه و مدرسه » دوکانون عمده ی تعلیم و تربیت هستند از اتفاق و همراهی این دو کانون ، « انجمن اولیا و مربیان » در سطح مدارس شکل می گیرد و همدلی وهمراهی اولیا و مربیان موجب پیشرفت تحصیلی وتربیتی دانش آموزان می شود.

سال تحصیلی 1399-1398 را در حالی پشت سرگذاشتیم که با اهتمام جدی انجمن ها ی اولیا و مربیان ، شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه های آموزشی و پرورش یدانش آموزان بودیم. به برکت تعامل موثر ، سازنده و فعال مربیان و اولیا در قالب انجمن های اولیا و مربیان مشارکت حداکثری والدین در عرصه مدارس محقق  گردید. از اول اسفند و تعطیلی مدارس بعلت شیوع کرونا اولیا پا به پای فرزندان در فضای مجازی دستگاه تعلیم تربیت را همراهی کردند.  و امسال را در حالی آغاز کردیم این ویروس همچنان بر جامعه حاکم است و آموزش در فضای مجازی (شبکه شاد و تلویزیون و ...) پیگیری می شود. تقویت همدلی بین اولیا و مربیان برای ارتقاء کیفیت آموزشی  و پرورشی مهم می باشد زیرا ممکن است فضای مجازی آسیب های منحصر به فرد خود را دارا باشد .لزوم آموزش های  مهارتی اولیا در برنامه های ا نجمن اولیا و مربیان مدارس یک امر بدیهی و مشارکت همگانی را می طلبد . هفته پیوند  اولیا و مربیان مناسب ترین ظرفیت برای مشارکت های همه جانبه والدین در نظام تعلیم و تربیت است و جهت بهرمندی مدرسه از توانایی،مهارت و ظرفیت اولیا کارگروههای تخصصی براساس ساحت های شش گانه تربیت تنظیم شده که انتظار می رود اولیا در این کارگروهها عضو شده و حمایتگر مدارس باشند.

 تجربیات  در آموزش و پرورش  نشان داده در  هر مدرسه  تعامل بین خانه و مدرسه مطلوب  بوده  شاهد رشد ،بالندگی و موفقیت دانش‌آموزان در  آن مدرسه بوده‌ایم ،متاسفانه هرجا که این تعامل کمتر شده است شاهد رشد آسیب‌های اجتماعی و یک تربیت نابسامان  بوده ایم. به امید آن روزی که فرزندان این مرز و بوم  برقله های علم و معرفت تکیه بزنند و موجب سربلندی ایران عزیز شوند.

   ابراهیم رفیعی

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

به اشتراک بگذارید :