17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۱۱:۵۳:۳۸
کد مطلب:  1311093
رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش استان:
هزینه صدور گواهینامه های المثنی نظام جدید تعیین شد.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش استان از تعیین هزینه صدور گواهینامه های المثنی نظام جدید در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبر داد.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به موضوعات ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش، در خصوص صدور گواهینامه های المثنی فارغ التحصیلان گفت: به استناد دستورالعمل وزارتی به شماره 189974 تاریخ 1398/10/23 و در راستای تنظیم و صدور گواهی نامه‌های نظام جدید 3-3-3-3 مرکز سنجش آموزش و پرورش گواهینامه‌های جدیدی با ضرایب امنیتی بالا طراحی نموده که در هفدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش تایید و تصویب شده است.

مهدی صادقیان گفت: در این ارتباط تعیین میزان نرخ صدور گواهینامه های المثنی به شورای آموزش و پرورش استان ها محول گردیده که این موضوع در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

صادقیان یادآور شد: برای انجام امورات مربوط به استخدام و ادامه تحصیل در کشور اخذ تائیدیه تحصیلی کفایت می‌نماید و این فرایند در راستای خدمات دولت الکترونیک از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سطح استان قابل صدور و پیگیری است.

وی با بیان اینکه برای ادامه تحصیل در خارج از کشور الزاما اصل مدرک تحصیلی بایستی ارائه شود گفت: با توجه به نیاز برخی از فارغ‌التحصیلان برای صدور گواهینامه المثنی، متقاضیان می‌توانند جهت دریافت این نوع گواهی، ضمن مراجعه به ادارات آموزش و پرورش سطح استان و طی مراحل اداری مرتبط با آن و سپردن تعهدنامه محضری در خصوص مفقودی اصل گواهینامه پایان تحصیلات، با پرداخت هزینه 300 هزارتومانی نسبت به دریافت گواهینامه المثنی اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید :