21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۱۰:۴۷:۰۷
کد مطلب:  1310981
مدیرکل آموزش و پرورش استان در پیامی به مناسبت هفته پیوند اولیاء و مربیان تاکید کرد:
لزوم برجسته کردن وظیفه و نقش آفرینی بیشتر خانواده ها در آموزش و پرورش

همزمان با هفته پیوند اولیاء و مربیان ، قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پیامی فرا رسیدن این هفته را گرامی داشته و راهکارهایی برای توسعه تعامل و همکاری و جلب مشارکت اولیاء دانش آموزان در فرآیندهای تعلیم و تربیت ارائه کرد.

متن پبام مدیرکل آموزش و پرورش استان به شرح زیر است :

باسمه تعالی

 پیامبر اکرم (ص): «  ما بنی بناء فی الاسلام احب الی الله عزوجل  من التزویج »

«هیچ بنایی ساخته نشده است که نزد خداوند عزوجل محبوب تر از ازدواج ( خانواده ) باشد »

 با عرض سلام به محضر روسای محترم ادارات، مدیران مدارس، اولیای  ارجمند و تمام همکاران عزیز که در این روزهای ناگوار بر اثر شیوع ویروس کووید ۱۹،متعهدانه و همدلانه در عرصه تعلیم و تربیت آینده سازان این مرز و بوم مشغول خدمت هستند.

 مشارکت اولیای دانش آموزان در تمام فرآیندهای آموزش و پرورش فرزندان شان هم حق و هم وظیفه ی قانونی آنان به شمار می‌رود، لذا دست اندرکاران تعلیم و تربیت رسمی کشور موظف اند بسترهای لازم را برای مشارکت اولیا فراهم کنند.

 به همین منظور برای برجسته کردن وظیفه و نقش آفرینی بیشتر خانواده ها در آموزش و پرورش،  همه ساله ۲۴تا ۳۰مهر ماه به عنوان هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان نامگذاری شده است. شایسته است روسای ادارات و اعضای شورای انجمن ادارات و مدارس و مدیران و معلمان برای بیان نقش و تحکیم جایگاه خانواده در نظام تعلیم و تربیت و اهمیت مشارکت والدین در امور آموزشی و پرورشی مدارس از این مناسبت ملی و نمادین نهایت استفاده را ببرند.  لذا ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص)و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام هفته «  پیوند اولیا و مربیان » را گرامی داشته و از کلیه ی مسئولان و همکاران ادارات انجمن اولیا و مربیان خواسته می شود طرح ها و مراسم ویژه این هفته را به شکل غیر حضوری و در صورت امکان حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به تناسب روز شمار هفته پیوند به اجرا درآورند.  عنایت ویژه به شعار این هفته یعنی  « مدرسه کانون تربیتی محله »  و تمهید مقدمات برای اجرای طرح مزبور در دهدرصد از مدارس هر اداره مورد تاکید و انتظار می باشد.

 بدیهی است در این روزهای سخت و ناگوار،  خانواده‌ها نیز همانند دانش‌آموزان نیازمند حمایت جدی هستند. شایسته است مدیران محترم مدارس با کمک مدرسان آموزش خانواده در کنار خانواده‌ها حضور گرم و موثری داشته باشند؛ تا  با  توانمندسازی آنان جهت مقابله با استرس و اضطراب و کاستن رنج خانواده‌ها، زمینه ی آرامش اولیا و دانش آموزان را فراهم سازند.

 

با آرزوی صحت و سلامتی و توفیق روز افزون

قاسمعلی خدابنده

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی

به اشتراک بگذارید :