21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۱۰:۴۳:۳۰
کد مطلب:  1310958
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران در مراسم ویژه رحلت حضرت رسول اکرم (ص):
شهدای مدافع حرم برای دفاع از ارزشها به شهادت رسیدند

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با بیان اینکه مقدم شهدای عزیز مدافع حرم را گرامی می داریم، گفت: شهدای مدافع حرم که در این روزها مازندران میزبان پیکرهای پاک ۵ شهید گلگون کفن شهدای خانطومان است، برای دفاع از ارزش های اسلام ناب محمدی (ص) به شهادت رسیدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ "علیرضا سعدی پور" در مراسم ویژه رحلت حضرت رسول اکرم صلی الله که صبح امروز در محوطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران برگزار شد، تصریح کرد: آنچه امروز مورد توجه جهانیان است این است که ما برای امنیت کشورمان هزاران شهید را تقدیم کرده و حاضریم برای دفاع از دین، وطن، عزت، ناموس و ارزش هایمان جانمان را بدهیم.

وی با بیان اینکه شهدای عزیز پرورش یافته مکتب امام حسین (ع) بودند و در همین مدارس تربیت شدند، افزود: وظیفه داریم برای تربیت فرزندانی شایسته، ایثارگر، فداکار، مسئولیت پذیر و ولایتمدار تلاش کنیم که در تراز نظام جمهوری اسلامی باشند. این افتخار ما است که شهدا در پشت همین میز و نیمکت ها پرورش یافتند و برای دفاع از ارزشها به آن سوی مرزها رفتند و آرامش و امنیت امروز ما مرهون خون این شهیدان است.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با بیان اینکه در طول جنگ تحمیلی تمام دنیا با همه تجهیزات نتوانستند ما را شکست دهند، تصریح کرد: ما در مکتب شهادت رشد یافته ایم و ملتی که شهادت دارد ذلت ندارد. این مکتب حاج قاسم سلیمانی است که چنین شهدای بزرگی می سازد. با تمام وجود اعلام می کنیم ادامه دهنده راه این شهدا هستیم و تلاشمان در دستگاه تعلیم و تربیت پرورش نسلی است که شهید برایش الگوی عملی در منش و رفتار باشد.

سعدی پور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا (ع) و پیامبر مهربانی (ص) که این روزها در آستانه شهادت و رحلت ایشان هستیم الگوهای عملی رفتار فرزندان ما هستند. تعلیم و تربیت ما براساس آموزه های دینی طراحی شده و پیامبر اکرم (ص) الگوی حسنه برای ما و دانش آموزان است. حضرت محمد (ص) اسوه اخلاق بود و یکی از راههای پیروزی ایشان نیز همین اخلاق حسنه بوده است. اگر پیرو پیامبر هستیم باید در رفتارمان نمود پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :