21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۰۹:۳۳:۵۳
کد مطلب:  1310828
ارتقاء خدمات مشاوره ای با سه طرح " پیام مشاور، همدل و صدای مشاور "

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان از ارتقاء خدمات مشاوره ای با سه طرح " پیام مشاور، همدل و صدای مشاور "در شرایط کرونایی و آموزش مجازی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، باتوجه به همه گیری بیماری کرونا و مشکلات ناشی از قرنطینه، مجازی شدن آموزش ها و افزایش نیاز به مداخلات تخصصی روانشناختی، جلسه توجیهی پیرامون بسته ویژه ارتقاء خدمات مشاوره ای و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی در شرایط کرونا در دفتر معاونت پرورشی و فرهنگی استان برگزار شد.

«قدرت اله قاسمی» معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این جلسه خدمات رسانی تخصصی، موثر و به موقع به دانش آموزان و اولیا و اطمینان از پیگیری مشکلات تحصیلی و روانی دانش آموزان را بعنوان اهداف اصلی بسته ویژه ارتقاء خدمات مشاوره ای عنوان نمود.

وی بیان کرد: بسته ویژه ارتقاء خدمات مشاوره ای در قالب سه طرح شامل طرح پیام مشاور، طرح همدل و طرح صدای مشاور عملیاتی می شود.

قاسمی افزود: طرح پیام مشاور که با هدف اطلاع رسانی سریع و بموقع به مخاطبان در سطوح مختلف و آموزش و توانمندسازی دانش آموزان و اولیا براساس نیازهای روانشناختی آنان از طریق تشکیل کانال مشاور بصورت متمرکز و با مدیریت کشوری ویژه مشاوران و تشکیل کانال مشاوره ای در سطح مدرسه برای تمامی دانش آموزان و اولیاء اجرا می شود.

این مقام مسئول گفت: طرح همدل با هدف شناخت سریع و بموقع نیازها، مشکلات و مسائل مرتبط با فرایند آموزشی و پرورشی دانش آموزان و اولیا و تسهیل گری در ارائه خدمات تخصصی مورد نیاز دانش آموزان و مشارکت دهی والدین در فعالیت های پرورشی و روانشناختی دانش آموزان از طریق ارتباط تلفنی مستمر مشاوران با اولیای دانش آموزان اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: طرح صدای مشاور نیز با هدف شناسایی و تشخیص دانش آموزان نیازمند خدمات، انجام مداخلات درمانی، حمایتی و مددکاری به آنان و تعامل مستمر با مدیران در راستای تسهیل ارائه خدمات تخصصی و پیگیری و نظارت بر روند خدمات دهی تخصصی مشاوره ای اجرا می شود که طی آن اعضای تخصصی مراکز مشاوره آموزش و پرورش باتوجه به ساعات حضور خود در مراکز، از طریق تماس تلفنی هفتگی با مدیران و مشاوران مدارس تحت پوشش آخرین اطلاعات، رخدادها و موارد مورد نیاز مداخلات تخصصی مشاوره ای را اخذ خواهند نمود و به ارائه راهکارهای لازم، بازدید حضوری از مدارس، پذیرش مراجعان ارجاعی و انجام فعالیت مشاوره ای و در صورت نیاز ارجاع آنان به دستگاه های حمایتی و مددکاری خواهند پرداخت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اظهار امیدواری کرد که با اجرای این بسته ویژه و با ایجاد یک تفکر سیستمی و تعاملی بین دانش آموزان،اولیاء و کارکنان مدرسه خدمات مطلوب تر و بموقع در اختیار آنان قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :