11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۰۸:۵۶:۳۳
کد مطلب:  1310784
مجلس نهم دانش‌آموزی به کار خود پایان داد

آیین اختتامیه نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان؛ کار 150 نماینده نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی به پایان رسید. این دانش‌آموزان، نماینده 14 میلیون دانش‌آموز سراسر کشور بودند. 

جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در حاشیه ی این مراسم گفت: مجلس شورای دانش آموزی عصاره ی مردم سالاری و مشارکت‌جویی و بزرگترین رکن نظام تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در گام دوم انقلاب و عصر حضرت امام خمینی ( ره) است.

گنج خانلو افزود: ولایت‌پذیری، تمدن‌سازی و امید به فردای روشن ایران اسلامی چشم‌انداز زیبای فعالیت‌های دانش‌آموزی محسوب می‌شود.

معاون پرورشی در ادامه سخنرانی خود با تقدیر از فعالیت‌های دانش‌آموزان گفت: امروز نمایندگان مجلس نهم به نمایندگی از قریب به ۱۴ میلیون دانش‌آموز از اقدامات آموزش و پرورش در استمرار فعالیت‌های آموزشی و پرورشی تقدیر و تشکر نمودند. نمایندگان دانش آموزان سراسر کشور به همت والای معلمان، مربیان، مشاوران و مدیران مدارس ادای احترام نمودند.

وی افزود: این دانش آموزان از همشاگردی‌های خود خواستند با امید به فردا و آینده‌ی درخشان میهن عزیزمان با جدیت و تلاش مضاعف نسبت به آموختن و علم آموزی همت گماشته و با تهذیب و خودسازی آمادگی لازم را برای حضور در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی کسب نمایند.

گنج خانلو در اشاره به سند تنظیم شده برای مجلس دانش‌اموزی گفت: این سند برای ارتقا سلامت روان دانش‌آموزان و ارتقا روابط اجتماعی آنها بوده و انتظار می‌رود با اجرای این سند، در آینده شاهد آمادگی بیشتر دانش‌آموزان برای مشارکت در پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی باشیم. نمایندگان مجلس نهم با تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و شهدای والا مقام و پیروی خود با منویات مقام معظم رهبری، تحولات بنیادین را در نظام آموزش کشور ایجاد خواهند نمود.

 

گفتنی است در این جلسه نمایندگان دانش‌آموزان سراسر کشور، در خصوص نقاط قوت و ضعف سند مجلس نهم اظهار نظر نموده و نظرات موافق و مخالف خود را ارائه نمودند. و در پایان جلسه از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :