21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۲۱:۴۹:۱۶
کد مطلب:  1310464
برگزاری رزمایش مواسات و همدلی در استان البرز به نفع دانش آموزان بی بضاعت
3 هزار تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت البرزی تهیه می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: در راستای کمک های مومنانه 3 هزار تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت و محروم استان البرز تهیه می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، دومین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه در آموزش و پرورش استان با حضور آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان، سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع)، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش و محمدی فر مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در مصلی شهر کرج برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در حاشیه این مراسم به خبرنگار صدا و سیما گفت: ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی و لوازم التحریر در این مرحله از کمک های مومنانه بین خانواده های دانش آموزان بی بضاعت البرزی توزیع می شود.

قاسمی در خصوص تداوم این مواسات گفت: در ادامه این کمک ها، با همراهی خیرین، کمیته امداد و دستگاه‌های مختلف اجرایی ۳ هزار تبلت تهیه و در اختیار دانش آموزان بی بضاعت و محروم استان قرار می گیرد.

آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان نیز در این مراسم  با بیان اینکه در طول سالیان اخیر موارد بسیار فراوان از چهره‌های کمک و دستگیری مردم در حوادث مختلف را داشتیم، خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر و در جریان کرونا چهره تربیت اسلامی در بین مردم خود را نشان داد.
فرمانده قرارگاه مواسات و همدلی استان البرز با بیان اینکه یکی از مسائلی که رسول خدا صلی‌الله علیه و سلم به جامعه اسلامی آموزش دادند بحث مواسات و همدلی بود، بیان داشت: یکی از نشانه‌های مؤمن اهل مواسات بودن است و این امر با بحث انفاق و صدقه تفاوت دارد و ریشه آن معرفت و شناخت است.
وی بابیان اینکه دبیرخانه مرکزی مواسات و همدلی تشکیل‌شده است، بیان داشت: کرونا تمام خواهد شد و برای اینکه در مراحل بعدی اگر مشکلی پیش آمد بتوانیم اسامی، اولویت‌ها و نیازهای افراد را در اختیار داشته و به آن‌ها کمک کنیم، این دبیرخانه به‌صورت دائمی در کمیته امداد امام خمینی (ره) تشکیل شد.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در خاتمه از همه دست‌اندرکارانی که کار را مدیریت و انجام داده‌اند تشکر و قدردانی کرد.
 

به اشتراک بگذارید :