21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۱۴:۰۴:۲۱
کد مطلب:  1310307
معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش جناح :
کیفیت مناسب محتوای تربیتی مانع از سردرگمی دانش آموزان می شود

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش جناح گفت: با ارتقاء کیفیت محتوای تربیتی، فرهنگی و پرورشی می توان از سردرگمی دانش آموزان در بسیاری از مسائل جلوگیری کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اموزش  پرورش استان هرمزگان و به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه جناح ؛

 محمدباقر جمالی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه ، ضمن تشکر از  زحمات همکاران این قسمت ابراز داشت :

همکاران اداری پرورشی باید در مدیریت ، سیاست گزاری ، برنامه ریزی و نظارت بر مجموعه فعالیتهای پرورشی و تربیت بدنی ، بهداشت ، مشاوره و حوزه پیشگیری نقش راهبردی داشته باشند .

وی تأکید کرد: با مشورت و استفاده از خرد جمعی و همکاری و همفکری کلیه همکاران به گونه ای عمل کنیم که هم در بعد کیفی و هم در بعد کمی عملکرد خوبی حاصل نماییم .

جمالی گفت: در حال حاضر با توجه به آموزش غیرحضوری و مجازی به تولید محتوا و نظارت و ارزشیابی توجه بیشتری کنیم و طوری عمل کنیم که هر دانش آموز  یک رشته قرآنی یا فرهنگی و هنری و ورزشی را دنبال کند .

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره افزود: اگر این گونه عمل کنیم ، اوقات فراغتی سالم برای دانش آموزان رقم خورده و کمتر بچه ها دچار سردرگمی و آسیب های  فضای مجازی خواهند شد .

جمالی اظهار داشت: در حوزه قرآن ، عترت و نماز بایستی هدفمان جذب شاگردان به نماز و انس با قرآن کریم و مسائل اخلاقی معنوی باشد و در قسمت مشاوره باید هم بحث کنکور و هم هدایت تحصیلی  و بحث پیشگیری را به صورت جدی پیگیری کنیم .

وی خاطرنشان ساخت: در حوزه بهداشت با توجه به وضعیت کرونا بایستی با دقت تمام نظارت و پیگیری داشته باشیم تا خدای ناکرده بر اساس سهل انگاری دانش آموز یا همکاری آسیب نبیند .

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره اضافه کرد: در قسمت تربیت بدنی و سلامت طرح کوچ و کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در اولویت میباشد و از الان می بایست برای هفته تربیت بدنی ، بسیج دانش آموزی و انتخابات شورای دانش آموزی برنامه ریزی شود .

جمالی یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش را نکوداشت مناسبت های ملی و مذهبی طبق تقویم رسمی عنوان کرده و از همه مدیران مدارس و همکاران حوزه پرورشی خواست تا دراین زمینه مشارکت و همکاری داشته باشند .

 

به اشتراک بگذارید :