27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۰۸:۴۷:۲۶
کد مطلب:  1309712
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
تمامی مدارس شهرستان‌های استان تهران باید از خدمات مشاوره و روانشناختی بهره‌مند شوند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: شناسایی دانش‌آموزان مستعد اختلالات روانشناختی در مدارس و خانواده‌ها امری ضروری بوده که با راهکارها و تکنیکهای مناسب روانشناختی مدیریت می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی ضمن گرامیداشت هفته بهداشت روان گفت: تعطیلی مدارس در آغاز سال تحصیلی 1399 و قرنطینه کردن خانگی دانش‌آموزان به دلیل شیوع بیماری کووید 19 بر روی سلامت جسمی و روانی کودکان و نوجوانان تاثیرگذار بوده و شرایط سازگاری سختی را برای دانش آموزان، خانواده ها و همین طور معلمان و مسئولین آموزشی مدارس فراهم ساخته است.

وی با بیان این موضوع گفت: شناسایی دانش‌آموزان مستعد اختلالات روانشناختی در مدارس و خانواده‌ها که سلامت‌روان آنها ممکن است به خطر افتاده باشد امری ضروری بوده تا با راهکارها و تکنیکهای مناسب روانشناختی بتوان سلامت‌روان آن ها را حفظ نمود.

هاشمی با تاکید بر لزوم ساماندهی مشاوران در تمامی مدارس و محدودیت های نیروی انسانی حوزه مشاوره افزود: تلاش می‌گردد تا تمامی مدارس در سطح استان از خدمات مشاوره و روانشناختی بهره‌مند شوند بر این اساس با اجرای دو طرح بسیار مهم سعی کرده ایم تا بخشی از نیاز‌های روانشناختی مدارس و دانش‌آموزان را بر طرف نمایم. طرح رابطان هسته‌های مشاوره امسال در تمامی مدارس فاقد مشاور به اجرا در می‌آید.

وی افزود: در این طرح تمامی مدارس فاقد مشاور یک نفر از همکاران مدرسه را که ترجیحا تحصیلات تخصصی روانشناسی و مشاوره دارند را به عنوان رابط هسته مشاوره منطقه به استان معرفی و در جلسات آموزشی و توجیهی شرکت می‌نمایند. در کنار این هسته‌ها و مراکز مشاوره استان از ابتدای سال تحصیلی آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی به دانش آموزان، والدین و همکاران فرهنگی به صورت حضوری و غیر حضوری هستند.

هاشمی خاطر نشان کرد: با شیوع ویروس کوید-19 مراکز مشاوره استان خدمات تخصصی مشاوره را به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز کرده و در موارد مورد نیاز به صورت آنلاین در شبکه شاد و به صورت تلفنی ارائه خدمت می‌نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :