21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۰۸:۴۱:۰۰
کد مطلب:  1309709
در راستای بررسی روند آموزش در مدارس و رعایت شیوه نامه های بهداشتی صورت گرفت
بازدید معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان از تعدادی دبیرستان دوره اول متوسطه شهر کرمان

در راستای بررسی روند آموزش در مدارس و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان از تعدادی دبیرستان دوره اول متوسطه شهر کرمان دیدن کرد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سید محمد حبیب اللهی در حاشیه این بازدید گفت: رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی به حفظ سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و همکاران کمک می کند.

وی خواستار اجرای تمام مصوبات درسی، طبق جدول دروس دوره اول متوسطه و اجرای کامل زمان آموزشی (سه بازه زمانی 35 دقیقه ای) که در بخشنامه بازگشایی مدارس عنوان شده، شد و بر آموزش حضوری دانش آموزان به ویژه آن ها که دسترسی به آموزش مجازی ندارند،  با رعایت همه مقررات بهداشتی، تاکید کرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تهیه اطلس آموزشی مدرسه به صورتی که تک تک دانش آموزان رصد و پایش شوند و هیچ دانش آموزی از جریان تعلیم و تربیت عقب نماند، امری ضروری است و آموزش های  غیرحضوری در کنار آموزش حضوری دانش آموزان باید مورد توجه قرار گیرد به صورتی که معلمان قسمتی از درس مربوطه را به صورت حضوری ارائه دهند و مابقی درس و انجام تکالیف در فضای مجازی با دانش آموزان کار  شود.

حبیب اللهی افزود: استفاده از پیام رسان شاد و محتواهایی که در این پیام رسان بارگذاری شده بهترین منبع درسی برای دانش آموزان است و همه محتواهای بارگذاری شده توسط سرگروه های آموزشی در سایت Fs.kermanedu.ir هم برای همه معلمان و دانش آموزان قابل استفاده است.

وی با اشاره به اهمیت اصل نظارت و ارزشیابی، اظهار داشت: در این مقطع زمانی می طلبد مدیران  مدارس حضور دانش‌آموزان در فضای مجازی را بررسی و رصد کنند و لازم است اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه، ایران مهارت، جشنواره نوجوان خوارزمی و ... در دستور کار باشد و هیچ برنامه‌ای تعطیل و متوقف نشود و تمام فعالیت ها و برنامه ها با قوت تمام پیگیری و اجرا شوند.

بر پایه این گزارش، سید محمد حبیب اللهی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان، به همراه محمدحسن شمسی رئیس اداره آموزش متوسطه دور اول و کارشناسان این حوزه از چند دبیرستان متوسطه اول کرمان دیدن کرد.

به اشتراک بگذارید :