10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۰۷:۵۹:۱۶
کد مطلب:  1309578
مصاحبه با دانش آموز موفق رتبه 10 زبانهای خارجی از ناحیه یک تبریز:
کلاس خصوصی نرفتم / مطالعه از طریق فضای مجازی تا پایان شرایط کرونایی برای بچه های کنکوری امری لازم است اما کافی نیست

بر آن شدیم با رتبه دهم زبانهای خارجی کنکور سال 99 آقای حسین حسنپور که جز دانش آموزان تیزهوش دبیرستان علامه طباطبائی ناحیه یک تبریز می باشند مصاحبه ای ترتیب دهیم که علاقه مندان را به مطالعه این مصاحبه دعوت می نماییم .

لطفا خودتان را معرفی بفرمائید ؟

بنده حسین حسن پور هستم رتبه ۲۷۶ کنکورتجربی و رتبه ۱۰ کنکور زبان

چرا رشته تجربی را انتخاب گردید و چه چیزی باعث شد رتبه ده زبان باشید؟

من از دوران کودکی به علم طبابت علاقه وافری داشتم و درمان کردن یک انسان و خوب کردن حال یک نفر از بزرگترین آرزوهای من بود . در کنکور زبان هم بعلت تحصیلات عالیه ای که در طول ۵ سال آموزش آکادمیک کسب کرده بودم با کمک خداوند یاریگر توانستم این رتبه را کسب کنم.

چه برنامه ای برای آینده ات داری و دنبال چه شغلی خواهی بود؟

من قصد دارم تحصیلاتم را در رشته پزشکی ادامه بدهم و میخواهم به مراحل تخصص و فوق تخصص برسم امیدوارم خداوند در این مسیر نیز کمکم کند.

چند ساعت از وقت خود را به مطالعه قبل کنکور اختصاص داده بودی؟

 

بنده در روزهایی که به مدرسه میرفتم ۵الی۶ ساعت و در روزهای تعطیل حدود ۱۰ ساعت مطالعه مفید داشتم؛ در ضمن یک ماه مانده به کنکور این میزان به ۱۲ ساعت در روز رسید.

مطالعه برای کنکور را از چه زمانی آغاز کردی؟

مطالعه کنکور اصولا باید از دوران دبیرستان شروع شود من هم سعی کردم دوران دبیرستان  را به بهترین نحو مطالعه کنم ولی استارت اصلی مطالعه برای کنکور از تابستان پایه یازدهم شروع شد.

آیا در آزمونها علمی هم شرکت میکردی میانگین تراز علمی ات چند بود؟

بله من در آزمون آزمایشی یکی از موسسات شرکت میکردم و میانگین ترازم ۶۹۰۰ بود البته در اواخر ترازم تا ۷۱۰۰ هم رسید .

کلاس های خصوصی هم میرفتید؟

نخیر من کلاس خصوصی ثبت نام نکرده بودم و معتقدم آموزش اصلی توسط خود دانش آموز و در طی مطالعه بسیار و کسب تسلط کافی به انجام میرسد.

 میشه درصدهای کارنامه کنکورت را بفرمائید؟

من در کنکور تجربی ادبیات را ۶۵ عربی و دینی را ۸۴ و زبان را ۹۵ زدم

درس ریاضی و فیزیک ۶۰ زیست شناسی ۶۵ و شیمی ۵۰ درصد

چه توصیه ای به دانش آموزان پایه دوازدهم دارید؟

از همه دانش آموزان میخواهم تلاش و پشتکار فراوانی داشته باشند و هیچوقت امید خود را از دست ندهند زیرا هرکس به اندازه ای که تلاش میکند نتیجه خواهد گرفت . از خدا در تمام مراحل زندگی خود کمک بگیرید و مطمئن باشید او همیشه به یاد شماست و شما را بحال خودتان وا نمیگذارد.

در کدوم مدرسه درس میخواندید؟

من در مدرسه تیزهوشان علامه طباطبایی ناحیه یک تبریز درس میخواندم.

آیا مطالعه از طریق فضای مجازی را  توصیه میکنید؟

مطالعه از طریق فضای مجازی تا پایان شرایط کرونایی برای بچه های کنکوری امری لازم است اما کافی نیست ؛ دانش آموز کنکوری باید صرفا به آموزش از این طریق بسنده نکند و سعی کند بااستفاده از روش خود آموزی معلومات خود را به حد مطلوبی برساند.

نقش معلمان خود را در پیشرفت تحصیلی تان بیان فرمائید؟

من از تک تک معلمانی که حق بر گردنم گذاشته و به من آموزش دادند نهایت تشکر ‌و قدردانی را دارم چرا که هرکدامشان در موفقیت من سهم بسزایی داشتند.

اولیای شما چه نقشی در موفقیت شما داشتند؟

 

پدر و مادرم مهمترین نقش را در این زمینه داشتند و اگر تلاش ها و زحمات شبانه روزی آن ها نبود من هیچوقت به این جایگاه فعلی نمی رسیدم.

کتاب های کمک درسی را در پیشرفت خود چگونه ارزیابی میکنی؟

به نظر من تنها نقش کتاب های کمک درسی افزایش درک از کتاب درسی و کمک به کسب تسلط بر موضوعات کتاب میباشد اما به یاد داشته باشیم که کتابهای درسی ما همیشه در اولویت قرار دارند و نباید از آن ها غافل بشویم.

ظاهرا در علوم قرآنی هم تبحر خاصی دارید؟

بنده از دوران ابتدائی قاری قرآن مجید بودم و مطئنم قرآن که کتاب هدایت است در پیشبرد اهداف من خیلی به من کمک کرد و در مسابقات مختلف قرآنی و مفاهیم قرآن در سطح دانش آموزی صاحب رتبه های خوبی در سطح منطقه و استان و کشور بودم.

دلت میخواد از چه کسانی برای رسیدن به موفقیت ات تشکر کنی؟

در پایان از تمامی معلمان و عوامل اجرایی مدرسه اعم از مدیر محترم و معاونان (بخصوص آقای نوریان مدیر مدرسه تیزهوشان در دوره اول و معاون پرورشی در دوره دوم که همیشه در کنار ما بودند) نهایت تشکر و قدردانی را دارم .

همچنین بر خود لازم میدانم از جناب آقای سلیمان زاد عباس دبیر ادبیات بنده که با نهایت دلسوزی تا آخرین روز حتی در دوران تعطیلی مدارس و از طریق فضای مجازی به اشکالات من با حوصله تمام جواب میدادند بسیار تشکر کنم و امیدوارم خداوند توفیق جبران این همه زحمت را به من بدهد.

و ضمنا از آقای محسن راستکار رتبه ی ۲ کنکور سال ۹۸ و هم مدرسه ای خوبم هم تشکر میکنم که بدون هیچ چشمداشتی و با مشاوره های تخصصی ودقیقشان مسیر این موفقیت  را برای من ترسیم کردند؛ امیدوارم هرکجا که هستند موفق و سلامت باشند. ن

به اشتراک بگذارید :