17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ۱۵:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1309347
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان:
دهمین دوره جشنواره استانی جابربن حیان با مشارکت 200 هزاردانش آموز هرمزگانی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان از مشارکت بالغ بر 200 هزار دانش آموز در دهمین دوره جشنواره جابربن حیان و در یک هزار و 855 آموزشگاه سراسر استان خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ، ایرج بیت اللهی دردهمین دوره جشنواره استانی جابربن حیان و فرصت های متنوع یادگیری که به صورت مجازی و در بستر شاد  برگزار گردید با اشاره به راهکار 1-8 سند تحول بنیادین اظهار کرد : اصلاح و تغییر نگرش به آموزش و پرورش به عنوان سازمان یادگیرنده و نیروی اثرگذار اجتماعی با اجرای مؤثر طرح ها و برنامه ها و تحقق اهداف و راهکارهای سند تحول بنیادین میسر می گردد.

وی ادامه داد: تقویت فعالیت های علمی و پژوهشی دانش آموزان و معلمان برای حل مشکلات ملی و بومی محلی یکی از برنامه های مهم و اولویت دار آموزش و پرورش هرمزگان است .

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش هرمزگان گفت : این جشنواره  در مرحله آموزشگاهی با شرکت بیش از 200 هزار دانش آموز دریک هزار و 855 آموزشگاه برگزار گردید و از مجموع 24 هزار اثر پژوهشی و بیش از 54 هزار اثر هنری که در مرحله  منطقه ای مورد بررسی قرار گرفت، 115 اثر به مرحله استانی راه یافت و از این تعداد اثر، پس از بررسی و آثار توسط هیأت داوران 10 اثر علمی بعنوان آثار برگزیده استانی به مرحله کشوری راه یافت .

بیت اللهی با اشاره به اهداف این طرح بیان داشت : این طرح با هدف نهادینه کردن فرهنگ پژوهش ، تحقیق و آموزش کارگروهی و همچنین ایجاد موقعیت مناسب برای اجرای برنامه های درسی جدید اجرا می گردد.

وی آشنایی دانش آموزان با روش های علمی تحقیق و پژوهش ، تقویت مهارت های فردی اجتماعی دانش آموزان و تلفیق دانش آموزان و یادگیری با ایجاد مسئله و پژوهش علمی را از مهمترین دستاوردهای این طرح برشمرد.

وی همچنین گفت : به تمامی دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره بازخورد داده شده است  و در هر سطح مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

گفتنی است : مرحله آموزشگاهی این جشنواره از نیمه دوم مهرماه سال تحصیلی جاری آغاز گردیده است .

به اشتراک بگذارید :