21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ۱۴:۳۵:۳۸
کد مطلب:  1309331
استاندار هرمزگان در جلسه شورای آموزش و پرورش:
رشد 70 درصدی مشارکت خیرین مدرسه ساز در هرمزگان/ ساخت 200 مدرسه در استان

استاندار هرمزگان گفت: در دو سال اخیر و با کمک بنگاه های اقتصادی و خیرین، 200 مدرسه عملیات ساخت آنها شروع یا افتتاح شده اند و شاهد رشد 70 درصدی مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، فریدون همتی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: مطابق توافق صورت گرفته با نوسازی مدارس، عملیات ساخت 200 مدرسه با کمک بنگاه های اقتصادی و خیرین در دوسال اخیر شروع یا به بهره برداری رسیده اند.

وی با بیان اینکه ساخت این تعداد مدارس در طی دو سال، کار بزرگ و بی سابقه ای در ساخت و ساز مدارس استان بوده است، افزود: برخی از مدارس در حال ساخت تا دهه فجر سال جاری و برخی دیگر تا مهر ماه 1400به بهره برداری خواهند رسید.

همتی ادامه داد: تعهد ساخت 100مدرسه در قالب 402 کلاس تا مهرماه سال جاری را داده بودیم که بحمدالله این هدف محقق شد و این کار در بهبود روند آموزشی استان بسیار مهم است.

استاندار استان هرمزگان تصریح کرد: تغییرات اساسی و مقام سازی 93 مدرسه در ایام تابستان سال جاری در استان هرمزگان انجام شده است که کمک خوبی به تأمین فضای ایمن آموزشی خصوصا در مناطق شرق استان بود.

همتی گفت: خوشبختانه مشارکت خیرین در ساخت و ساز فضاهای آموزشی استان هرمزگان در سال جاری حدود 70 درصد افزایش پیدا کرده است که این امر نشان دهنده توجه خیرین گرامی به استان هرمزگان و تلاش خوب آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان در فراهم کردن بستر لازم برای جذب خیرین و اعتماد سازی و گرفتن نظر خیرین نسبت به ساخت مدارس در استان بوده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان تعداد مدارس غیر استاندار استان را در سال 96حدود 882 مورد عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون مدارس غیر استاندار استان به 600 مدرسه کاهش یافته است که نشان دهنده فعالیت های خوب در این حوزه سخت افزاری در عرصه آموزش است و سرانه فضای آموزشی استان که زمانی در رتبه های آخر کشور قرار داشتیم به رتبه 18 کشور ارتقاء یافته ایم و به دنبال آن هستیم که سال به سال این رتبه را بهبود ببخشیم.

همتی بخش نرم افزاری آموزش و پرورش را نیز مهم برشمرد و افزود: در بخش نرم افزار و کیفیت محتوا، کیفیت آموزشی، پرورشی و تربیتی، آموزش های تغذیه ای و غیره  نیز باید دارای برنامه مدون و مستمر باشیم تا جایگاه آموزش و پرورش استان هرمزگان در کشور ارتقاء یابد.

استاندارد هرمزگان به اجرا و اهداف طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی) در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آمار کم تحرکی، اضافه وزن و چاقی دانش آموزان و پیامد های خطرناک آن نگران کننده است و این تهدید به شکل جدی برای همه گروههای سنی استان وجود دارد ولی ما باید مراقبت هایمان در حوزه دانش آموزی به عنوان آینده سازان کشور بیشتر کنیم.

وی افزود: والدین در زمان کنونی و در دوران شیوع بیماری کرونا که فرزندان آنها حضور کمتر در مدارس و خارج از خانه دارند باید برنامه مستر برای حفظ سلامت و پویایی داشته باشند و هدف اجرای طرح کوچ در آموزش و پرورش، آموزش شیوه های تحرک و تغذیه دانش آموزان در داخل خانه و همچنین کنترل و مقابله با اضافه وزن دانش آموزان است.

همتی با بیان اینکه قرار گرفتن در میان 7 استان کم تحرک کشور زیبنده استان هرمزگان نیست، خاطر نشان کرد: والدین باید توجه، مراقبت و رسیدگی به امر سلامت فرزندان را به مانند ابعاد آموزشی مهم برشمرند تا جامعه وارد مرحله بحران نشود و عوارض ناشی از اضافه وزن و چاقی گریبانگیر خانواده ها نگردد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان ادامه داد:سرمایه گذاری در پیشگیری را باید ارتقاء ببخشیم تا مجبور به افزایش فضاهای متعدد درمانی نباشیم و برای رسیدن به این هدف باید در راستای حفظ سلامت جامعه، با اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ پیشگیری افزایش دهیم و سبک زندگی را در جامعه بهبود و اصلاح کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :