28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ۱۳:۰۷:۵۷
کد مطلب:  1309114
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در شهریار:
انفاق یکی از راهبردهای اصلی مقابله با آسیب های اجتماعی است

آیین افتتاحیه سراسری پویش لبخند رضایت با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج  همیشه میدان دار روزهای سخت گشور بوده‌اند و به مدد و یاری مردم در زمینه های مختلف آمده اند، گفت:امروز برپایی این مراسم نمادین در جهت ترویج فرهنگ فداکاری است و دعا می کنیم به عنوان یک سرباز کوچک سپاه ولی امر تا پایان عمر در این مسیر قدم برداریم.

وی با اشاره به اینکه ما در آموزش و پرورش  بیش از آنکه به دنبال انجام این فعالیت مومنانه باشیم به دنبال ایجاد فرهنگ ایثار و فداکاری هستیم تا بتوانیم برای نسلهای آینده نیز این فرهنگ را نهادینه کنیم ،اظهار داشت:  طبق آمار و ارقام های ارائه شده از سراسر کشور نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان توسط جامعه فرهنگیان در این راه هزینه شده است.

کاظمی با اشاره به روایتی که فردی خدمت رسول خدا رسید و راه چاره مشکل مالیش را پرسید، حضرت فرمود پولی قرض کن و آنرا انفاق کن تا مشکل مالی خودت حل شود، تصریح کرد: این لبخند رضایت پیش از آنکه بر لبان دیگران بنشیند باعث شادی و لبخند برای خودمان خواهد بود، چرا که عامل بودن در این مسیر در وهله اول باعث سعادت خودمان خواهد بود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  فرهنگی که قرآن برای ما ترسیم میکند بی‌بدیل است،  یادآور شد: انفاق، تلاش و توجه برای حل مشکلات دیگران است و این داهبرد اصلی مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

کاظمی با اشاره به اینکه داشته‌های علمی، اجتماعی و اقتصادی همه موجب پاسخگویی در قیامت است، گفت: خوشحال هستیم امروز با عمل مومنانه به مدد مشکلات و حل مشکلات برآمده و آرزومندیم خدای متعال مورد قبول درگاهش قرار دهد و ما را مشمول هدایت خود قرار دهد.

به اشتراک بگذارید :