11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ۱۱:۵۷:۲۸
کد مطلب:  1308974
ثبت اختراع (خمیر بازی ارگانیک) توسط عضو پژوهشسرای خیام مدیریت آموزش و پرورش اهر

اکرم نجفی عضو پژوهشسرای خیام اهر موفق به ثبت اختراع خمیر بازی ارگانیک در اداره ثبت اختراعات و مرکز مالکیت های معنوی ایران شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اهر، خمیر بازی ارگانیک اختراع شده توسط نجفی مدت بیشتری به صورت خمیر نرم می ماند و می تواند چندین سال مورد استفاده قرار گیرد. رنگ دانه های این خمیر نه تنها ضرری برای بدن ندارد بلکه مفید برای پوست کودکان می باشد، در استفاده از این خمیر نه تنها حساسیت پوستی دست ایجاد نمی شود بلکه به دلیل ایجاد یک لایه محافظ، رطوبت روی پوست را حفظ  کرده و مانع رسیدن رنگ و اشعه های مضر به سطح پوست می گردد.

خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی را می تواند از دیگر خواص آن برشمرد و در درمان زخم های خفیف، اگزماهای پوستی و چین و چروک بسیار مفید می باشد. خانم نجفی قصد دارد در آینده نزدیک  این خمیر بازی را به تولید انبوه رسانده و تجاری نماید.

گفتنی است در فرایند این ثبت اختراع مهدی احمدی و جلیل محمدی و اجلال صفری، خانم اکرم نجفی را راهنمایی و هدایت نموده اند.

شایان ذکر است پژوهشسرای خیام مدیریت آموزش و پرورش اهر، پژوهشسرای برتر کشوری و نیز پژوهشسرای اول استان آذربایجان شرقی بوده و بیشترین ثبت اختراعات دانش آموزی را در سطح استان و کشور دارا می باشد که بیشتر این اختراعات در مرحله تجاری سازی می باشد.

 

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :