14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ۱۱:۲۲:۳۹
کد مطلب:  1308940
فولادوند درگفتگوی زنده بامدیران مناطق 17 و 19 در بسترشبکه شاد بیان داشت:
تاکید بر طراحی اطلس آموزشی

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران ،عبدالرضا فولادوند، در گفتگوی تصویری با مدیران مدارس مناطق 17 و 19 شهر تهران که با حضور نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه 17 و حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه 19 برگزار شد؛ با اشاره به اینکه متناسب با نیاز، شرح وظایف جدیدی را باید برنامه‌ریزی کنیم، اظهارداشت: مشکلات امروز با برنامه‌ریزی‌ها و تجربیات قبلی قابل حل نیست و باید با تلاش و کوشش در راه ایجاد و استفاده از ارتباطات کاری جدید و فناوری؛ مشکلات و موضوعات مختلف را مرتفع کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تسلیت ایام حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت افزود: انتظار داریم که در راستای ارتباط با معلمان؛ دانش‌آموزان و اولیا؛ با ابتکار عمل ارتباطات مفید و موثرتری فی مابین مدارس و خانواده ها برقرار شود. زیست بوم جدید اقتضا می کند تا شرح وظیفه جدید طراحی شود.

وی شبکه شاد را اولین و گسترده ترین شبکه ایرانی دانست و اضافه کرد: شبکه شاد توانسته در پهنه کل کشور به تمام دانش‌آموزان توسعه پیدا کند و حدود ۱۵ میلیون عضو دارد و چون تازه تاسیس شده خالی از ایراد و مشکل نیست ولی مسئولین به دنبال حل این مشکل هستند. همچنین وزارت ارتباطات و اطلاعات در حال کمک برای توسعه بسترهای شبکه شاد می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت افزود:توسعه شبکه شاد یعنی مدیریت متمرکز بر آموزش؛ ما نباید اجازه دهیم آموزش از دست آموزش و پرورش خارج شود. آموزش و پرورش نظارت مستقیم بر آموزش باید داشته باشد

وی با اشاره به اینکه اطلس آموزشی برای هر مدرسه تدوین شود، ادامه داد: مدیران در خط مقدم تعلیم و تربیت هستید و در هر مدرسه می بایست مشخص شود، دانش آموزان از چه سیستمی برای آموزش استفاده می کنند. در اطلس آموزش باید تعیین شود که چند درصد از دانش آموزان از گوشی، تبلت و یا شبکه‌های تلویزیونی استفاده می کنند و چه میزان از دانش آموزان باید از بسته های آموزشی و درسنامه بهره مند شوند.

فولادوند با توجه به شرایط پیش آمده با شیوه بیماری کرونا و وضعیت حضور مدیر و معاونین در مدارس خاطرنشان کرد:در هر مدرسه یکی از معاونت‌ها به عنوان معاون فناوری انتخاب شود، زیرا فناوری مهمترین بخش برای برنامه‌ریزی ها می باشد.

وی مدرسه را مرکز فرماندهی و رصد آموزش قلمداد نمود و افزود: آموزش تعطیل بردار نیست؛ مدرسه تعطیلی ندارد و تقاضا دارم با توجه به تلاش ها مراقب ویژه از سلامت دانش آموزان، معلمان و فرهنگیان به عمل آید. ارتباط با اولیا را از طریق همین شبکه شاد برقرار کنید و خواسته های آنها را به صورت غیرحضوری پیگیری نمایید و این تهدید را به فرصت مبدل کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر رعایت دقیق ساعات تدریس کلاس ها آموزش های مجازی گفت: میزان ساعت تدریس ۲۵ دقیقه در ابتدایی و 35 دقیقه در دوره متوسطه رعایت شود و برنامه های ورزشی؛ قرانی، هنر و پرورشی به نحو احسن در برنامه های روزانه و کلاس های مجازی دیده شود زیرا از بیماری واگیر کرونا نگران هستیم ولی متاسفانه عدم تحرک دانش‌آموزان موجب می‌شود تا بیماری‌های غیرواگیر افزایش یابد و اضافه وزن دانش آموزان زمینه بیماریهای دیگر را فراهم می کند.

وی در پایان با تقدیر از حضور حداکثری مدیران مدارس مناطق 17 و 19 در این نشست تصویری که در بستر شبکه شاد برگزار شد؛ به برخی سوالات مدیران مدارس پاسخ داد و گفت: زحمات و تلاش هایی که فرهنگیان از پانزدهم شهریور کشیده اند و حقوق آنها پابرجاست و حتماً این موضوع پیگیری خواهد شد. همچنین امتحانات دوره ابتدایی به استثنای پایه ششم بر عهده معلمان است و پایه ششم و نهم به صورت حضوری خواهد بود و برخی دروس پایه هفتم و هشتم و یازدهم نیز هماهنگ و حضوری برگزار می شود.

شایان ذکر است بنی علی روابط عمومی منطقه 17 و یاوری روابط عمومی منطقه 19 مدیران خود را در این برنامه همراهی کردند.

 

به اشتراک بگذارید :