11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ ۱۲:۲۰:۲۳
کد مطلب:  1308042
رتبه 42 رشته انسانی کنکور 99 از منطقه ملکان؛
مفهومی خواندن رمز موفقیت در رشته انسانی است/ هر روز ورزش صبحگاهی دارم

در پی انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری 1399، مصاحبه ای با اشکان عباداله پور ملکی، رتبه 42 منطقه ای رشته علوم انسانی از شهرستان ملکان انجام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ملکان؛ اشکان عباداله پور ملکی دانش آموز دبیرستان پسرانه شهید نظیری ملکان با کسب رتبه 42 در آزمون سراسری رشته علوم انسانی جزء برترین های کنکور سراسری در سال 1399 قرار گرفت.

اشکان عباداله پور به نقش مهم خانواده اشاره و تصریح می کند: خانواده مهم ترین و موثرترین عامل موفقیت من در کنکور بود چرا که با همراهی روحی-روانی و مهیاساختن شرایط مناسب در خانه به ایجاد تمرکز در درس خواندن کمک می کردند.

وی همچنین به نقش ورزش و تغذیه در موفقیتش تاکید کرد و افزود: روزانه حدود 15 - 20 دقیقه ورزش صبحگاهی دارم که موجب رفع خواب آلودگی و شادابی و نشاط می شود و اصول تغذیه ای را نیز در رژیم غذایی رعایت می کنم.

دارنده رتبه 42 علوم انسانی در کنکور 99 می گوید: دروس عمومی و اختصاصی رشته علوم انسانی به گونه ای است که باید بصورت مفهومی خوانده شود و پس از دریافت کامل مفهوم اصلی درس، به تست زنی و رفع اشکال پرداخته  و آموخته های خود را به یادگیری کامل تبدیل کنیم.

وی در خصوص میزان ساعت مطالعه روزانه توضیح می دهد: این مقوله با توجه به ویژگی ها و توانایی های فردی متغیر است. به گونه ای که فردی با 14 ساعت مطالعه به موفقیت مورد نظر دست می یابد و فرد دیگری با 10 ساعت مطالعه همان دستاورد را دارد.

عباداله پور در خصوص کتب کمک آموزشی عقیده دارد: این دسته از کتاب ها باید با بررسی های قبلی و پس از حصول اطمینان از کاربردی بودن آن انتخاب شوند تا مفید واقع شوند در غیر اینصورت موجب اتلاف وقت و انرژی خواهند بود.

این دانش آموز موفق در خصوص کتب کمک آموزشی عقیده دارد: این دسته از کتاب ها باید با بررسی های قبلی و پس از حصول اطمینان از کاربردی بودن آن انتخاب شوند تا مفید واقع شوند در غیر اینصورت موجب اتلاف وقت و انرژی خواهند بود.

وی در پایان برای تمامی دانش آموزان کشور به ویژه همشهریان خود، در کنکور و تمامی مراحل زندگی شان آرزوی موفقیت کرد.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :