14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۴:۲۲:۱۳
کد مطلب:  gcU5aST8
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
گردهمایی ارزیابان و مدیران برنامه تعالی مدارس در دانشگاه فرهنگیان

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از برگزاری گردهمایی ارزیابان و مدیران برنامه تعالی مدارس در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش مازندران، سیدعلی قاسمی با اشاره به برگزاری گردهمایی ارزیابان و مدیران برنامه تعالی مدارس استان اظهارکرد: معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور در این گردهمایی سخنرانی خواهد کرد.

قاسمی اجرای برنامه تعالی مدارس را در همه مقاطع تحصیلی عنوان کرد و افزود: برنامه تعالی مدیریت برگرفته از چند برنامه مختلف در سطح کشور است و هدف اساسی در اجرای این بر نامه دستیابی به استانداردهای لازم در مدیریت صحیح برنامه های اجرایی در مدرسه خواهد بود.

وی با تاکید بر وجود برخی مشکلات و چند برنامه بودن مدیریت مدارس در گذشته تصریح کرد: این برنامه مدیریتی ،کیفیت بخشی در راستای سند تحول بنیادین را تحقق می بخشد.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران گفت: براساس برنامه تعالی ،مدیریت مدارس و شاخص های کیفیت بخشی استاندارد سازی در مدارس مورد ارزیابی قرار می گیرد.

قاسمی برنامه مدیریت تعالی را از طرحهای ملی و براساس سیاست مدیریتی آموزشگاهی بیان کرد و افزود: در برنامه مدیریت تعالی تلاش می شود تا هدایت تحصیلی دانش آموزان شکل بگیرد و دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی به مهارت های شغلی،انسانی و فردی مسلط شوند.

این مسوول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت: برنامه تعالی مدیریت از سال تحصیلی 94_93 بادستور وزیر اجرا شده است و تاکنون تنها از تعداد مدارس اجرا کننده این برنامه تنها 4 مدرسه قابلیت های لازم را کسب نکرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد: براساس یک مدیریت فرآیند مدار تا 4سال آینده همه مدارس مدیریت استاندارد سازی شوند.

به اشتراک بگذارید :