26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۳:۱۵:۲۵
کد مطلب:  dwba0650
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
بهینه سازی اوقات فراغت نقش مهمی در پرورش قوای ذهنی، جسمی، اخلاقی و رفتاری دارد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری، در جلسه کارگروه برنامه ریزی و غنی سازی اوقات فراغت فصل تابستان کانون فرهنگی و تربیتی امام خمینی(ره) شرکت کرد و به بیان دیدگاه ها و تبادل نظر در این زمینه پرداخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری در کارگروه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان گفت: با توجه به تعطیلی مدارس در فصل تابستان ، دانش آموزان اوقات فراغتی را در پیش روی خود می بینند که با برنامه ریزی و هدف گذاری می توان تابستانی پربار را برای آنان رقم زد در غیر این صورت این فرصت تبدیل به تهدید می شود که برای جبران آن متحمل صرف برنامه ریزی ، هزینه و..... خواهیم شد.

 رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ری خاطر نشان کرد: داشتن اوقات فراغت برای هر فرد از جمله نیازهای او محسوب می شود که برای پر کردن آن به عوامل متعددی بستگی دارد از مسائل فرهنگی گرفته تا مسائل مالی و اجتماعی. بی تردید تفریح و سرگرمی های سالم و هدایت شده نقش مهمی در پرورش قوای ذهنی ، جسمی ، اخلاقی و رفتاری دارد و چنانچه از این اوقات به نحو صحیحی استفاده شود از انحرافات و کج روی ها می تواند به نحو چشمگیری جلوگیری کند. 

نصیری در ادامه اظهار داشت: خانواده ها می توانند همانند گذشته با اعتماد به فضاهای پرورشی آموزش و پرورش و دیگر نهادها از جمله فرهنگسراهای ارشاد اسلامی ، شهرداری ها ، هلال احمر، اوقاف و امور خیریه ، حوزه هنری ، حوزه های علمیه ، اداره ورزش و جوانان ، نهاد کتابخانه ها ، کانون مساجد، بسیج دانش آموزی برای فرزندانشان در تابستان برنامه ریزی کنند.

در ادامه این جلسه مسئولین کانون امام خمینی(ره) و سمیه به بیان دیدگاه ها و برنامه های خود در فصل تابستان برای استفاده هرچه بهتر دانش آموزان از اوقات فراغت خود پرداختند.

شایان ذکر است فعالیتهای فرهنگی – تربیتی – اردویی – هنری ، مهارتی و نمایش فیلم – جنگ    شادی – مطالعه و تحقیق و ورزشی از جمله فعالیت هایی هستند که در کانون های فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) و سمیه آموزش و پرورش ناحیه یک ری  انجام می شود.

 

به اشتراک بگذارید :