11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ ۱۱:۳۷:۱۱
کد مطلب:  1306952
رتبه 61 رشته علوم انسانی کنکور 99 از منطقه اهر؛
هیچ معجزه ای در کار نیست / مسیر موفقیت از تلاش مستمر و برنامه ریزی می گذرد

واحد فرضی، دانش آموز رشته علوم انسانی دبیرستان نمونه دانش اهر و فرزند یک کارگر ساختمانی توانست رتبه 61 کنکور سراسری را کسب کند. وی در آرزوی برقراری عدالت در جامعه می خواهد شغل قضاوت را انتخاب کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اهر، واحد فرضی، دانش آموز رشته علوم انسانی دبیرستان نمونه دانش اهر و فرزند یک کارگر ساختمانی توانست رتبه 61 کنکور سراسری را کسب کند. روابط عمومی آموزش و پرورش با وی مصاحبه ای با هدف کمک به دانش آموزان کنکوری و پایه دوازدهم سال آینده ترتیب داده است که می خوانید:

 خودتان را مختصر معرفی بفرمایید.

به نام خدا من واحد فرضی هستم دانش آموز رشته انسانی در مدرسه نمونه دانش شهرستان اهر پدرم کارگر ساختمان است و وضعیت مالی من هم متوسط است.

چرا رشته انسانی را انتخاب کردید؟

به خاطر علاقه شخصی به این رشته و اینکه خیلی به دست عربی علاقه داشتم و اینکه رشته علوم انسانی می‌توانست شغلی که مدنظر دارم برساند و به بچه هایی که می خواهند انتخاب رشته بکنند این توسعه را دارم که بعد از آگاهی کامل از  رشته ها و آینده شغلی شان رشته موردنظرشان را انتخاب کنند.

در آینده می خواهید چه شغلی را انتخاب کنید؟

 قضاوت و بعد دبیری در اولویت اول رشته علوم قضایی را انتخاب کردم چون خیلی به این رشته علاقه دارم و می‌خواهم همه به حق خودشان برسند و عدالت در جامعه حاکم باشد.

در روز چند ساعت مطالعه می‌کردید؟

با 5 ساعت مطالعه در روز شروع کردم و در اواخر به ۱۳، ۱۴ ساعت رسیدم و معتقدم افرادی که می‌خواهند شروع به درس خواندن برای کنکور بکنند از ساعت مطالعه بالا شروع کنند و اگر این کار را بکنند و بعد از مدتی مطالعه درس و رها می‌کنند و اینکار خوشایند نخواهد بود.

از کی برای کنکور شروع کردی؟

از تابستان سال پیش دقیقا۱۹ تیر سال ۹۸ شروع به مطالعه کرده‌ام اوایل خیلی برایم سخت و خسته کننده بود که درس بخوانم ولی رفته رفته مسیر برایم آسان تر شد و علاقه ام افزون تر شد و به جایی رسید که بعد از عید اگر درست نمی خواندم در آن روز حالم خوب نبود.

آیا در آزمون های آزمایشی هم شرکت کردید؟

بلی من در آزمون ها شرکت می‌کردم و از آزمون ها هم راضی بودند و تقریباً برنامه خوبی داشت و همه درس ها را تقریباً ۴ بار دوره می کرد و سوالات آزمون هم سوالات خوبی بود و اینکه یک سایت هم دارد که سوالات طبقه بندی شده می‌گذارد و دانش آموزان می توانند از آن استفاده کنند.

درصدهای کنکور به چه صورت بود؟

ادبیات ۶۰ ،عربی ۸۲ ،دینی ۸۰ ، زبان ۴۶ ، ریاضی ۶۰ ،اقتصاد ۸۰ ،عربی اختصاصی ۸۴ ،ادبیات اختصاصی ۶۵ ،جامعه‌شناسی ۸۴ ، فلسفه و منطق ۷۲ ، روانشناسی ۹۵ ، تاریخ و جغرافیا ۳۲

 چه توصیه ای به دانش آموزان پایه دوازدهم دارید؟

به دانش آموزان کنکوری این توصیه را دارم که زیاد به حاشیه‌ها توجه نکنند و خودشان را زیاد درگیر اخبار و حواشی کنکور نکنند و فقط خوب درسشان را بخوانند اصلاً ناامید نشوند و بدانند که تلاش پیوسته و دائمی در مسیر صحیح و با نظم بودن عامل موفقیت است هیچ معجزه ای در کار نیست و مسیر موفقیت از همین راه های ساده است و این را هم بدانند که مسیر کنکور یک مسیر ت و مستقیم نیست و باید سختی‌های زیادی بکشند تا به آن که دلشان می‌خواهد برسند

آیا از فضای مجازی هم برای مطالعه استفاده کردی؟

 سعی می کردم از فضای مجازی کمتر استفاده کنند و استفاده از فضای مجازی فقط برای مطالب درسی باشد.

نقش معلم معلم ها مدرسه و اولیا در موفقیت شما به چه صورت است؟

به نظر من اولیای دانش آموز باید آرامش را به فرزندش هدیه بدهد خداراشکر والدین من هم خیلی به من آرامش می دادند و از همین جا از آنها تشکر می‌کنم مدرسه و معلم های ما هم خیلی به ما کمک می کردند و همکاری زیادی با ما داشتند و از آنها هم تشکر می‌کنم.

از چه کتاب های کمک درسی استفاده کردید؟

 ادبیات عمومی از کتاب های مبحثی نشر الگو برای دستور زبان آرایه و قرابت معنایی و برای لغت و املا کتاب لقمه مهر و ماه عربی کتاب جامع خیلی سبز دینی روانشناسی کتاب مشاوران علوم و فنون ادبی کتاب جامع خیلی سبز ریاضی کتاب میکرو طلایی گاز و جامع خیلی سبز فلسفه و منطق کتاب مشاوران جامعه شناسی کتاب خیلی سبز

 آیا در کلاس های تقویتی هم شرکت می کردید؟

 من در درس های عربی، ادبیات و زبان به کلاس های تقویتی می رفتم.

 

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :