15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ ۱۱:۱۹:۴۷
کد مطلب:  1306950
رتبه 23 منطقه ای رشته علوم انسانی از منطقه مرند؛
توجه به معنویات در طول مطالعه من را در رسیدن به هدفم ثابت قدم می کرد

در پی انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری 1399، مصاحبه ای با جناب آقای امیرحسین رفاهی، رتبه 23 منطقه ای رشته علوم انسانی صورت گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مرند، امیرحسین رفاهی دانش آموز نمونه دولتی ابوریحان با کسب رتبه 23 منطقه ای در کنکور سراسری  1399 جزو 100 رتبه برتر کنکور سراسری 1399 رشته علوم انسانی قرار گرفت.

امیرحسین رفاهی متولد سال 1381، ساکن مرند می باشد. وی مقطع ابتدایی را در دبستان آینده سازان، مقطع متوسطه اول را در نمونه فجر انقلاب و مقطع متوسطه دوم را در نمونه ابوریحان تحصیل نمود.

وی در خصوص ساعات مطالعه خود می گوید:" از ابتدای سال تا دو ماه قبل کنکور در سال دوازدهم، 7 ساعت مطالعه داشتم اما در ماه های آخر این مقدار زمان به 12 ساعت رسیده بود."

رفاهی در پاسخ به این پرسش که " فکر می کنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند، چیست"، گفت: " داوطلبان حتما می بایست رتبه و دانشگاه مد نظر را مسیر مطالعه هدف قرار دهند و حدالامکان نام دانشگاه را در معرض دید و میز مطالعه نصب نمایند و اینکه استفاده معنوی از ادعیه مذهبی از جمله دعا در آغاز مطالعه را در اولویت امور خود قرار دهد. "

رتبه 23 منطقه ای کنکور سراسری 1399 رشته علوم انسانی تاکید می کند:" طبیعتا در آغاز هفته اول تعطیلات کرونا بی نظمی هایی در برنامه مطالعاتی بوجود آمد ولی بعد از مدتی با پیروی از برنامه راهبردی و شخصی سازی شده دوهفته یکبار توانستم خودم را به برنامه ثابت برگردانم.توصیه ام به دواطلبان امسال این است که حتما با برنامه دو هفتگی یا یک هفتگی پیش روند و خود سرانه به مطالعه یا تست زدن اقدام نکنند."

امیرحسین رفاهی در خصوص رمز موفقت خود گفت:" 1. توکل به خداوند و توجه به معنویت و عدم ترک مناجات و طلب یاری از خدا در تمامی مراحل مطالعه و آزمون ها. 2. داشتن هدف مشخص (رتبه و دانشگاه) بعنوان دغدغه روزمره دانش آموز 3. خستگی ناپذیر بودن و ثبات قدم."

 

به اشتراک بگذارید :