16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ ۰۸:۰۴:۱۶
کد مطلب:  1306448
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
به کلاس ها در فضای مجازی چاشنی شادی و نشاط بخشیده شود/ تجربیات و خلاقیت آموزگاران در تدریس در اختیار همکاران قرار گیرد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: باید به کلاس ها در فضای مجازی چاشنی شادی و نشاط اضافه گردد تا دانش آموزان با روحیه خوب و انرژی مثبت بتوانند در فضای مجازی سر کلاس درس حاضر شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس محمد فیاض پور در جلسه مدیران در شهر صدرا با موضوع انتخاب نماینده مدیران ،با تاکید بر اینکه در ایام کرونا وظیفه سنگین و خطیری بر عهده فرهنگیان در سراسر کشور وجود دارد گفت: فرهنگیان، دبیران و آموزگاران ما توانستند با برنامه‌ریزی خوب و مدون نقش خوبی را در جامعه در راه مبارزه با بیماری کرونا  ترسیم کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس افزود: آنها با الگو گرفتن از نکات و مواردی از طرف سازمان بهداشت جهانی، وزارت بهداشت و درمان کشور و همچنین با به کارگیری راهکارهای تدریس این نکات در جامعه،  مدرسه و خانواده ها نقش کلیدی را در راه مبارزه با کرونا  ایفا کرده اند.

فیاض پور ادامه داد : در این بین برخی معلمان زحمتکش نیز با ابتکاراتی قابل توجه سعی در تداوم امر آموزش و برقرای ارتباط هرچه بیشتر مجازی با دانش آموزان دارند، که باید تجربیات و خلاقیت آموزگاران در تدریس در اختیار همکاران قرار گیرد.

وی با اشاره به  اشکالات موجود در عرصه تعلیم و تربیت گفت: هرچند زیرساخت‌ها و تمام امکانات موجود برای تعلیم و تربیت و آموزش دانش آموزان  به کار گرفته شده است  و از طرفی برنامه ریزی و تکاپویی قابل تحسین برای دانش آموزان ترسیم شده است ولی فراموش نکنیم که باید به کلاس ها در فضای مجازی چاشنی شادی و نشاط نیز اضافه گردد تا دانش آموزان با روحیه خوب و انرژی مثبت بتوانند در فضای مجازی سر کلاس درس حاضر شوند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: موارد و نکاتی که از طرف اداره کل آموزش و پرورش در بحث تدریس برای دبیران، آموزگاران و همچنین دانش آموزان در نظر گرفته شده است باید به بهترین شکل ممکن اجرا گردد تا دانش آموزان نیز بتوانند در امر آموزش با معلمان خود همسو و همگام باشند.

فیاض پور با تاکید بر لزوم ارتباط دوسویه بین دانش‌آموزان و معلمان در بحث آموزش گفت: نباید خلاقیت دانش آموزان را در تدریس فراموش کنیم شاید گاهاً آنها راهی را برای تدریس و برای آموزش انتخاب کنند که از نظر همگی ما قابل تحسین باشند پس نباید ارتباط دوسویه با دانش آموزان مورد غفلت واقع شود.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز نیز با اشاره به اینکه سال تحصیلی گذشته سالی بسیار سخت و نگران‌کننده‌ای برای تمام معلمان، دانش آموزان، اولیا و جامعه فرهنگیان بود  گفت: ولی با برنامه ریزی خوب مدیران شایسته و  همچنین بهره مندی از توانمندی معلمان توانستیم سال تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

محبوبه سامانیان افزود : هر ساله فرآیند ثبت نام فراز و نشیب های زیادی را به همراه خود دارد به خصوص امسال که در ایام کرونا لازم بود حضور اولیا در مدارس کمتر شود تا بتوانیم به نحوی از شیوع این ویروس منحوس جلوگیری کنیم.

 وی ادامه داد: در این راستا  با برنامه‌ریزی صورت گرفته از طرف مدیر، اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش فارس و ناحیه  ستاد ثبت نام در شهر صدرا دایر گردید تا شهروندان بتوانند با مراجعه به این ستاد و گرفتن آدرس مدارس مورد نظر در امر ثبت نام با سهولت کار خود را انجام دهند.

به اشتراک بگذارید :