15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ ۱۲:۳۸:۳۰
کد مطلب:  1305365
رتبه 58 رشته ریاضی کنکور 99 از منطقه مرند؛
سخت‌ترین مرحله درس خواندن شروع مطالعه است

در پی انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری 1399، مصاحبه ای با محمدحسین علی حسینی ، رتبه 58 منطقه ای رشته ریاضی صورت گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مرند، محمدحسین علی حسینی دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان علامه جعفری با کسب رتبه 58 منطقه ای در کنکور سراسری  1399 جزو 100 رتبه برتر کنکور سراسری 1399 رشته ریاضی قرار گرفت.

محمدحسین علی حسینی متولد سال 1380، ساکن مرند می باشد. وی مقطع ابتدایی را در دبستانهای بزرگمهر و فرخی، مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم را در استعدادهای درخشان علامه جعفری تحصیل نمود.

وی در خصوص ساعات مطالعه خود می گوید:" سال ۹۹ دومین سالی بود که من در آزمون سراسری شرکت کردم و به همین دلیل زمان زیادی برای خواندن مطالب درسی صرف نکردم و این باعث شد به طور میانگین حدود ۶ ساعت در روز درس بخوانم. من فقط چند ماه اول سال تحصیلی را صرف خواندن و مرور مطالب درسی کردم و حدود هشتاد درصد وقتم را برای تست زدن و آزمون دادن گذاشتم؛ چون طبق تجربیاتم در سال قبل نکاتی که در طی آزمون دادن یا تست زدن مواجه میشدم ماندگاری بیشتری نسبت به نکاتی که هنگام خواندن درسنامه به چشم می‌آمدند در ذهنم داشتند."

علی حسینی در پاسخ به این پرسش که " فکر می کنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند، چیست"، گفت: " سخت‌ترین مرحله درس خواندن، همین شروع مطالعه است برای همین داشتن منبع بسیار مهم است. این منبع آزمون هایی بود که به طور مستمر در آن ها شرکت می کردم. "

رتبه 58 منطقه ای کنکور سراسری 1399 رشته ریاضی تاکید می کند:" با توجه به شرایط پیش آمده، بهترین کار تمرکز روی کنکور است و باید حدالامکان از مسائل حاشیه‌ای دوری کرد.

محمدحسین علی حسینی در خصوص رمز موفقت خود گفت:" اول اینکه حمایت همه جانبه خانواده و دوم، استفاده از چند منابع متفاوت مخصوصا برای دروس اختصاصی و سوم، حل تست زیاد."

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :