2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۱:۱۸:۲۲
کد مطلب:  sbamAcyp
مدیر آموزش و پرورش ورامین:
قیام خونین 15 خرداد ورامین حرکتی ماندگار اثر گذار وسر آغاز نهضت جمهوری اسلامی ایران بود

مدیر آموزش و پرورش ورامین، در آستانۀ سالروز قیام 15 خرداد در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش این شهرستان، گفت: قیام خونین 15 خرداد ورامین حرکتی ماندگار اثر گذار وسر آغاز نهضت جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش اداره اطلاع رسا نی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  مجید تاجیک، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین در جلسه شورای معاونین این مدیریت  ضمن اعلام آمادگی حضور دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان ورامین در راهپیمایی 15 خرداد ماه  با اشاره به فرا رسیدن سالگرد قیام 15 خرداد و رحلت حضرت امام خمینی (ره)  گفت: مردم شهید پرور ورامین در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران نقش به سزایی داشتند.

وی با اشاره به نقش تاریخی مردم همیشه در صحنه شهرستان  ورامین در قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ اظهار داشت: قیام خونین 15 خرداد شهرستان  ورامین حرکتی  ماندگار اثر گذار وسر آغاز نهضت جمهوری اسلامی ایران بود.

تاجیک با اشاره به این که قیام 15 خرداد سال ۱۳۴۲ یادآور حرکت تاریخی مردم شهرستان های  ورامین و پیشوا در دفاع از ولایت و مرجعیت بود، ادامه داد: به دلیل نقش مهم و تاریخ ساز این حرکت انقلابی، امام راحل این مرد بزرگ  همیشه در سخنرانی های خود روز 15 خرداد را روز ی بزرگ نامیدند و ۱۵ خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام کردند.

تا جیک ضمن تأکید براین امر که مردم شهرستان  ورامین همواره در تمامی عرصه ها در دفاع از ولایت و مرجعیت پیشگام بودند، گفت: همين امر باعث شد كه اين انقلاب اسلا مي به ويژه قيام خونين 15 خرداد كه بيش از يك قرن از آن مي گذرد هنوز تداوم داشته باشد.

مدير آموزش و پرورش ورامين، ضمن تأکید بر این امر که در آن زمان  مسئولیت بر دوش آن عده ای بود که قیام کردند و امروز  این بار امانت و مسئولیت بر دوش ما مسئولین است، خاظر نشان کرد: ما مسئولین  باید به نحو احسن ادامه دهنده راه شهدای گرانقدر باشیم.

وي در خا تمه باره ديگر از تمامي مردم شهرستان ورامين به ويژه دانش آموزان و فر هنگيان خواست تا با راهپيمايي روز شنبه  15 خرداد 95 با حضور گسترده خود، با آرمانهای انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید پیمان كرده و نقشه هاي بي اثر  دشمنان را نقشه بر آب كنند.

به اشتراک بگذارید :