16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۰۹:۵۰:۴۴
کد مطلب:  HgECQd3w
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جشنواره قصه‎گویی یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود مطرح کرد:
هدف از برگزاری جشنواره قصه‎گویی، ترویج فرهنگ قصه‎گویی با رویکرد ایرانی و اسلامی است

جشنواره قصه‎گویی یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود به همت معاونت آموزش ابتدایی اداره کل با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رئیس اداره آموزش پیش دبستانی و ابتدایی دوره اول اداره کل و جمعی از روسا و کارشناسان این اداره با حضور جمعی از مربیان پیش دبستانی استان در اردوگاه کشوری شهید بهشتی برگزار شد.

 

 

جشنواره قصه‎گویی یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود به همت معاونت آموزش ابتدایی اداره کل با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رئیس اداره آموزش پیش دبستانی و ابتدایی دوره اول اداره کل و جمعی از روسا و کارشناسان این اداره با حضور جمعی از مربیان پیش دبستانی استان در اردوگاه کشوری شهید بهشتی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: وقتی اعلام میشود که در سال گذشته 43 هزار دانشآموز در دوره اول ابتدایی مردود شدهاند نشاندهنده آن است که نوآموزان مهارتهای لازم را در دوره پیش دبستانی آنطور که باید و شاید کسب نکرده اند.

شهین جوانی اظهار کرد: هدف کلی از برگزاری جشنواره قصهگویی، توسعه و ترویج فرهنگ قصهگویی با رویکرد ایرانی و اسلامی است.

وی افزود: مربیان در دوره پیش دبستانی باید به بچهها چگونه زیستن را یاد بدهند و باید به سمت سرمایهگذاری بر روی کودکان با هدف بالا بردن سطح آگاهی و مهارت های زندگی در مراکز پیش دبستانی گام بردارند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: اگر مربیان نسبت به علم روز و شناسایی اختلالات و همچنین راه‏های درمانی تجهیز نشوند، نوآموزان با آسیب‏های جدی مواجه خواهند شد بنابراین آنها موظف هستند که دانش را از طریق بازی به صورت منطقی به نوآموزان و همچنین دانشآموزان آموزش دهند.

جوانی از جمله مهارتهای مهم دیگری که باید مورد توجه مربیان جهت آموزش به نواموزان قرار گرفته شود را حافظه ذکر کرد و گفت: استدلال ریاضی، مهارت‏های شناختی و حرکتی ظریف نیز از دیگر مهارتهای لازم هستند که باید توسط مربیان با بازی و آموزش به موقع به نوآموزان ارائه شود.

وی در ادامه اظهاراتش به اهمیت بحث انس با قرآن و آموزش آموزههای قرآنی به شکل غیرمستقیم به دانشآموزان اشاره کرد و افزود: انس با قرآن نباید صرف حفظ قرآن توسط دانشآموزان صورت بگیرد بلکه باید موضوعات مختلف در قرآنرا با نمایش و تئاتر به دانشآموزان و نوآموزان ارائه دهند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: کنجکاوی و خودمحوری از دیگر ویژگی‏های نوآموزان در مقطع پیش دبستانی است بنابراین مربیان باید با ویژگیهای رشد نوآموزان آشنا شوند.

وی با اشاره به مهارتهای دیگری که باید توسط مربیان به نوآموزان آموزش داده شود، گفت: امروز باید بر روی مهارت خودتنظیمی که کلید خوشبختی بچهها است کارهای بزرگی صورت بگیرد.

جوانی همچنین به اهمیت مهارتهای زندگی اشاره کرد و افزود: باید بچهها را با زندگی شرافتمندانه و همچنین صداقت آشنا کنیم و همه این ها با آموزههای قرآنی و انس با قرآن مهیا میشود.

وی ادامه داد: پشتکار، تحمل شکست و خودکنترلی نیز از دیگر مهارتهایی هستند که باید مورد توجه قرار گرفته شوند به طوری که ادیسون 99 درصد برای رسیدن به هدف خود پشتکار داشت.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امروز باید مهارتهای خودکنترلی و خودتنظیمی را با آموزش و بازی در بچهها ایجاد کنیم.

وی گفت: مربیان باید با مطالعه لازم، خود را به علم روز تجهیز کنند چرا که آینده ایران در دستان نوآموزان است بنابراین باید رشد و خلاقیت، توسعه مهارتهای زندگی و خردجمعی در بین مراکز پیش دبستانی رواج پیدا کنند.

جوانی، سرمایه‎دارترین دستگاه در بین دستگاههای کشور را آموزش و پرورش دانست و گفت: یکی از سرمایههای اصلی در کشور، نیروی انسانی است به طوری که اگر امروز در کشور ژاپن درسپژوهی اهمیت زیادی دارد به دلیل استفاده 80درصدی از منابع انسانی است بنابراین ما نیز باید از منابع انسانی خود بهترین استفاده را کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :