14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ ۰۹:۲۰:۵۱
کد مطلب:  1302433
رتبه 94 علوم انسانی کنکور سراسری 99 از منطقه نظرکهریزی:
هدفمند و با برنامه مطالعه داشتم/ در کنار درس از ورزش نباید غافل بود

فاطمه سیفی دانش آموز منطقه نظرکهریزی رتبه 94 رشته علوم انسانی کنکور سراسری را به خود اختصاص داده که در مصاحبه ای در خصوص مطالعه هدفمند و با برنامه خود می گوید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از نظرکهریزی، فاطمه سیفی دانش آموز دبیرستان شبانه روزی فاطمه الزهرا نظرکهریزی با کسب رتبه 94 در کنکور سراسری رشته علوم انسانی جزء برترین های کنکورسراسری  در سال 99 قرار گرفت.

فاطمه سیفی متولد سال 1380 و ساکن نظرکهریزی بوده و فرزند سوم خانواده می باشد که در کنکور سراسری سال 99 در رشته علوم انسانی رتبه 94 کنکور سراسری را به خود اختصاص داده است.

وی در مورد دوران مدت تحصیل خود می گوید: تمامی طول سال تحصیلی من در مدارس دولتی شهر نظرکهریزی بوده که با علاقه خودم و راهنمایی والدین و دبیران خود رشته علوم انسانی را انتخاب کردم و در طول سال تحصیلی در مقطع دبیرستان از انتخاب خود راضی بوده و روحیه خودباوری نقش زیادی در موفقیت من داشته است که برای حل مشکلات همواره پافشاری داشته ام.

سیفی در پاسخ به این پرسش که " مهمترین هدف و اولویت خود که در هنگام مطالعه باید به آن توجه کرد، چیست"، گفت: برنامه ریزی و داشتن هدف از اولویت های من در زندگی است که داشتن برنامه ریزی به ما کمک می کند تا بتوانیم در چه وضعیتی هستیم و می خواهیم با داشتن اهداف کوتاه مدت در جهت هدف نهایی حرکت کنیم که توجه به پایه های درسی مهمترین هدف در مطالعه من بوده و نیز توجه و تمرکز روی کتاب های درسی و استفاده از تجربیات معلمان از اولویت های من بوده است به طوری که از دوره ابتدایی علاقه بسیار زیادی به معلمی دارم.

وی در خصوص مطالعات ساعات درسی خود می گوید: در روزهایی که در مدرسه بودم تعداد ساعات مطالعات روزانه من بین 5 الی 6 ساعت بود ولی در روزهای تعطیل هر روزه 8 ساعت مطالعه مستمر و منظم داشتم که برای رسیدن به رتبه برتر باید همواره برنامه ریزی دقیق همراه با کیفیت مطالعه داشت که در این میان همواره در کنار درس باید به ورزش نیز اهمیت بدهیم.

وی درباره دلایل موفقیت خود می گوید: تلاش مستمر یکی از مولفه های اساسی من برای رسیدن به موفقیت بود که این تلاش همواره باید رو به پیشرفت و مستمر باشد.

فاطمه سیفی ادامه می دهد: حمایت خانواده با فراهم کردن فضایی آرام می تواند برای دانش آموزان پشت گرمی ایجاد کند که اگرچه محدودیت امکانات ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس در دانش آموزان شود ولی هر دانش آموزی با این فکر که موفقیت او بیش از هر چیزی به تلاش او وابسته است باید اعتماد به نفس خود را تقویت کند.

رتبه 94 کنکور سراسری رشته علوم انسانی در پایان تاکید می کند: اگر مطالعه بدون تفریح باشد بعد از مدتی نوعی احساس خستگی در دانش آموزان ایجاد می کند که بعد از مطالعه کافی باید تفریح نیز باشد و پیشنهاد من این است که همواره دانش آموزان عزیز به تمامی دروس در دوران تحصیل توجه کنند.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :