12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ ۱۸:۰۰:۱۹
کد مطلب:  1299649
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در گردهمایی مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان :
مدیران مدارس استعدادهای درخشان باید فرا زمانی و فرامکانی به موضوعات بیاندیشند

 گردهمایی مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و  رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش زنجان در محل سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در هر کشور با توجه به ارزش‌ها و ایدئولوژی های موجود در تلاش هستند انسان مطلوب مورد نظر خود را پرورش دهند.

 وی در ادامه افزود: افرادی که درک بالایی از شرایط دارند می ‌توانند زودتر و بهتر به موفقیت دست یابند، ما  نیز اگر بدانیم در جامعه چه چیزی،  چگونه و با چه امکاناتی باید دانش آموز را تربیت کنیم قطعاً به موفقیت زود تر و بهتر دست خواهیم یافت.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به شرایط ویژه مدارس استعدادهای درخشان اظهار داشت : از مدارس استعداد های درخشان انتظار می رود به صورت ویژه به مسائل آموزش و پرورش ورود نمایند و برای موضوعات نو و حادث شده عکس العمل های نوین و برازنده از خود نشان دهند.

 وی ادامه داد: انسانی که در گذشته زندگی می کند قطعاً نمی تواند مدیرمدارس سمپاد باشد چراکه در این مدارس باید در آینده زندگی کنیم و در جبهه های آینده حرکت کرد.

رفیعی با اشاره به مقوله آینده پژوهی و اهمیت آن در مدارس استعداد های درخشان ابراز داشت : مدیران باید آینده دانش آموزان را در این مدارس از امروز ببینند و بدانند که این دانش آموزان با درصد احتمال بسیار بالا دانشمندان و نخبگان آینده خواهند بود پس در مدارس سمپاد باید کارهای ویژه و درخشان انجام گیرد که البته این نباید در حوزه امکانات و تجهیزات مدارس باشد ، بلکه در حوزه ذهنی ، افکار و اندیشه‌ها صورت می گیرد.

 رفیعی همچنین با تاکید به تربیت تمام ساحتی دانش آموزان مدارس استعداد درخشان اظهار داشت : مدیران مدارس استعدادهای درخشان باید فرازمانی و فرامکانی به موضوعات بیاندیشند تا ایده های جدید و نو داشته باشند و در اصل این ایده ها هستند که سرمایه اصلی ما را تشکیل خواهند داد .

 

به اشتراک بگذارید :