20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ ۰۹:۴۱:۳۸
کد مطلب:  1299224
برگزاری اولین جلسه حلقه بهبود کیفیت جلسات شورای آموزش و پرورش

اولین جلسه حلقه بهبود کیفیت جلسات شورای آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در اولیه جلسه حلقه بهبود کیفیت جلسات شورای آموزش و پرورش استان گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تاییدی بر توسعه مشارکت های مردمی است.

طوماری در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه شورای آموزش و پرورش گفت : فلسفه قانون شوراها، بحث مشارکت مردم و سازمان‌ها در آموزش و پرورش است که سابقه طولانی دارد. قبل از انقلاب نیز قانونی پیش‌بینی شده بود که شهرداری‌ها بخشی از درآمد خود را برای فضاهای آموزشی استفاده می‌کردند که بعد از انقلاب در سال 1372، قانون جامعی به نام شوراهای آموزش و پرورش تصویب شد که این قانون دو کارکرد اصلی شامل «مشارکت» و «تفویض اختیار و تمرکززدایی» دارد.

مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت : بر اساس این قانون، هر منطقه و شهرستان متناسب با مقتضیات فرهنگی و اجتماعی خود برای تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان تصمیم می‌گیرد و بر اساس پتانسیل و توانمندی‌های هر منطقه برای تقویت مدارس و آموزش و پرورش استفاده می‌شود.

طوماری تاکید کرد : آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند از عهده مسائل این وزارتخانه برآید و قانون شوراها، این خلاء را پر کرده است و در واقع بر آموزش و پرورش یک بازوی قدرتمند بوده است.

در ادامه این جلسه اعضای حاضر به بحث و تبادل نظر پیرامون افزایش کیفیت و کارایی جلسات شورا و بهره گیری بیشتر از ظرفیت نمایندگان انجمن اولیا و مربیان در جلسات شورای آموزش و پرورش پرداختند.

به اشتراک بگذارید :