15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ ۱۴:۲۳:۰۸
کد مطلب:  1298762
مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در سومین کار گروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان:
در حوزه سواد آموزی کار جهادی بسیار مهم و ضروری است

سومین کار گروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان زنجان به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش استان و با حضور اعضاء تشکیل شد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه گفت: بهره مندی از نظرات و خرد جمعی در پیشبرد و برنامه های آموزش و پرورش از نکات مهم و کلیدی در عرصه مدیریتی است .

ابراهیم رفیعی با اشاره به اهمیت مشارکت و مشورت در انجام درست فعالیت های آموزشی افزود: کار گروه بهبود کیفیت حوزه سواد آموزی نمود عینی توجه به مشورت و مشارکت برنامه محور در راستای انجام بهینه امور است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت و پتانسیل واحدهای مختلف در آموزش و پرورش به منظور تحقق اهداف حوزه سواد آموزی تصریح کرد : تمام معاونت ها و واحدهای اداره کل با هم افزایی در راستای ارتقاء کمی و کیفی کلاس های سوادآموزی می توانند نقش موثری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد:    اجرای طرح پیوند سواد و زندگی به عنوان یکی از راهبردهای سواد آموزی جامعه محور زمینه توانمند سازی سواد آموزان را در حوزه های مختلف مهارتی، اجتماعی و حرفه ای مهیا می کند .

رفیعی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دستگاههای محلی و غیر دولتی اضافه کرد: تلفیق مهارتهای بومی با سواد بر اساس رغبت، نیاز و استقبال سواد آموزان و نظارت معاونت سواد آموزی می تواند در ارتقاء کیفیت زندگی این قشر محروم اثر بخش باشد .

وی در پایان با تاکید بر توجه ویژه به سلامت سواد آموزان و آموزش دهندگان و همکاری بخش های مختلف در تهیه امکانات بهداشتی گفت: در تمام مراحل تشکیل کلاس های سواد آموزی و مهارتی باید دستورالعمل ها و مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا در اولویت قرار گرفته و اداره سلامت با همکاری معاونت سواد آموزی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز یادگیری محلی نظارت مستمر و سختگیرانه داشته باشند .

همچنین در این جلسه معاون آموزش متوسطه نسبت به همکاری درخصوص واگذاری فضا و امکانات هنرستان ها به مراکز یادگیری به ویژه مرکز یادگیری مجری طرح پیوند سواد و زندگی اعلام آمادگی کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نیز گفت: این معاونت آمادگی همکاری درخصوص تهیه و تحویل اقلام بهداشتی از جمله موادضدعفونی کننده و کمک در راستای تهیه دستگاه ضدعفونی کننده را دارد.

 

به اشتراک بگذارید :