27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ ۱۴:۲۱:۵۰
کد مطلب:  1297780
مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی:
کسب 6 جایزه بین المللی در حوزه های سوادآموزی

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی  گفت: کسب شش جایزه بین المللی در حوزه های سوادآموزی نشان از حرکت رو  به جلو و  پیشرفت در نهضت سوادآموزی و ریشه کنی بیسوادی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اردشیر قیصر مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی در سخنانی که بصورت ویدئو کنفرانس با حوزه معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و رؤسا و کارشناسان مناطق 21 گانه برگزار شد ، گفت: رمز موفقیت نهضت سوادآموزی در بعد از انقلاب ،انگیزه بالای جوانان مؤمن و آموزش دهندگان در امر آموزش و توجه و نیاز سوادآموزان و آموزش گیرندگان به خواندن و نوشتن و کسب مهارت در ابعاد مختلف برای به حرکت درآوردن قوی تر چرخ زندگی و کشور بود .

وی با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل نهضت سوادآموزی و تأکیدات رهبر فرزانه و معظم انقلاب در ریشه کنی بی سوادی،اظهار داشت: بیش از ده میلیون نفر در کشور تحت پوشش آموزش رایگان سوادآموزی در دوره های سوادآموزی، تحکیم و انتقال قرار گرفته و تلاش می گردد با جدیت و سرعت جشن ریشه کنی بیسوادی در کشور برگزار گردد.

 

قیصر اوج طلایی نهضت سوادآموزی در ایران را سالهای 65 تا 75 دانست و افزود:  در آن سال ها بیش از چهار میلیون نفر باسواد شده اند که بسیار عدد قابل توجهی در این زمینه بود.

 

این مقام مسئول نقش سازنده نهضت سوادآموزی را در کمک به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و تدوین نقشه راه ، عامل پیروزی و موفقیت دانست و تاکید کرد:  نسبت به انتخاب درست مؤسسات، شرکتها، آموزش دهندگان برابر قوانین و مقررات و هدایت و راهبری آنان باید توجه ویژه ای نمود. 

 

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی ضمن تأکید بر تشکیل جلسات شورای پشتیبانی استان یادآور شد: کیفیت همراه با کمیت آموزشی یکی دیگر از عوامل موفقیت بوده و این دور را بالهای پرواز جهت پیشرفت نامید و تأسیس و تقویت مراکز یادگیری محلی را اساس مهارت آموزی در حوزه سوادآموزی دانست.

 

وی در پایان استفاده حداکثری از ظرفیت های آموزش و پرورش در حوزه سوادآموزی را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: با توجه به وجود اتباع خارجی و مهاجرت حاشیه نشین ها که میزان بی سوادی در شهرستانهای استان تهران را افزایش داده باید با شناسایی، برنامه ریزی و جذب آنها در دوره های سوادآموزی بتوانیم بر مشکلات فائق آییم.

به اشتراک بگذارید :