23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۰۹:۳۴:۳۷
کد مطلب:  XD7FRniB
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی:
رویکردآموزش و پرورش استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در امر مدرسه داری می باشد

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت : رویکرد آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در امر مدرسه داری می باشد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، مرضيه گرد درهجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان کرمان اظهاركرد: آموزش و پرورش برای تعلیم و تربیت علاوه بر احداث فضای آموزشی توسط خیرین به کمک های فکری و معنوی آنان هم  نیاز دارد.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی با بیان اینکه مسئولان آموزش و پرورش از مشارکت مردم در امر مدرسه سازی، مدرسه یاری و مدرسه داری انرژی می گیرند، تصريح كرد : هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگ ‌سازی کار خیر درآموزش و پرورش است.

وي خیران مدرسه‌ساز را پشتیبان و سرمایه‌های نظام آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان كرد : هر فردی توان و لیاقت انجام کار خیر در آموزش و پرورش را ندارد.

گُرد با بیان اینکه مشارکت درآموزش و پرورش به دو صورت است، افزود : عده‌ای با هزینه خودشان در امر مدرسه‌سازی مشارکت دارند و سود و سرمایه آن نیز تقسیم می‌شود و عده‌ای به عنوان مدرسه‌یار و مدرسه‌ساز با آموزش و پرورش همکاری دارند.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: بنا به دستور وزیر آموزش و پرورش مصوبه ای برای اداره مدارس خیر ساز در دستور کار قرار گرفته تا در صورت علاقه مندی خیران، بتوان از ظرفیت آنها برای  اداره مدیریت مدارس استفاده كرد .

 

به اشتراک بگذارید :