15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ۱۹:۴۱:۵۳
کد مطلب:  1296902
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش  در نشست تخصصی روسای آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان ؛
مدرسه در طراز سند تحول را برای مردم معنا کنیم

نشست تخصصی روسای آموزش و پرورش مناطق و نواحی و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش زنجان با حضور دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، معاون شورای عالی آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، محمود امانی طهرانی دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت : برای اجرایی کردن سندتحول نیازمند گفتمان هستیم و به فرموده مقام معظم رهبری کاری کنیم که سند را همه بفهمند.

 امانی ضمن ارائه مطالب مبسوطی  در خصوص جهان بینی و ایدئولوژی اسلامی اظهار داشت: کارکردهای دین در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی  بی شمار است و ما باید مدرسه در طراز سند را برای مردم با توجه به ایدئولوژی و جهان بینی اسلامی معنا کنیم .

 وی در ادامه افزود: یکی از مشخصه های سند تحول در مورد مدرسه این است که مدرسه من جایی است که با محیط اطرافش ارتباط دارد و با آن در تبادل و پیوند است و مدرسه کمک محله است و محله نیز کمک حال آن می باشد.

امانی  همچنین تصریح کرد : کمک به غیر از وظیفه است و کمک آدم ها را رشد می دهد.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدرسه باید صفات اخلاقی  را در جامعه ترویج دهد اظهار داشت : مدرسه سند تحول یعنی مدرسه‌ای که با جامعه خودش در ارتباط است .
امانی با اشاره به سند تحول بنیادین گفت : یکی از مولفه های این سند تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است ، ۶ ساحت دین، علم ، جامعه ، بدن ، هنر و کار گنجهای  این سند هستند .

 وی در ادامه افزود: ۵۸۰ نفر از برجسته ترین افراد در این کشور روی این ۶ ساحت کار کرده اند  و مدرسه‌ای که رشد دینی،  علمی ، اجتماعی ، تربیتی،  زیباشناختی و اقتصادی می دهد نیازمند یک دنیا کار است .

در ادامه جلسه احمد عابدینی معاون شورای آموزش و پرورش نیز با اشاره به روابط انسانی خوب در بین همکاران آموزش و پرورش استان زنجان گفت :  ما در این عرصه زمانی باید به استلزامات  تحول بپردازیم و باید بدانیم نیازمند چه چیزی برای پیاده کردن تحول  هستیم .

وی در ادامه تصریح کرد : باید نقطه عزیمت تحول را بشناسیم و نقش خود را در بحث تحول به عنوان معلم مدیر و کارشناس و غیره بدانیم و ازخودمان  تحول را شروع کنیم .

عابدینی همچنین اظهار داشت : هر کس در سمت و جایگاهی که هست یک قدم رو به جلو حرکت کند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد .

 

به اشتراک بگذارید :