19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ۱۸:۵۹:۵۸
کد مطلب:  1296894
مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در نشست تخصصی روسای مناطق و نواحی با حضور دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش:
در شرایط امروز برقراری ارتباط حداکثری از ضروریات است

نشست تخصصی روسای آموزش و پرورش مناطق و نواحی و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش زنجان با حضور دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، معاون شورای عالی آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم خدمت مهمانان وزارتی و تشکر از زحمات تمامی همکاران، به ارائه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده اداره کل در ایام شیوع بیماری کرونا پرداخت.

رفیعی با اشاره به شیوع غافلگیرانه بیماری کرونا، اظهار داشت: از همان روزهای آغازین شیوع کرونا آسیب شناسی توسط همکاران صورت گرفت و میزان برخورداری دانش آموزان از امکانات آموزش مجازی مورد سنجش واقع شد.

وی افزود: با تشکیل کمیته ای در اداره کل تحت عنوان کمیته آموزش و تولید محتوا، به تولید محتوای الکترونیکی پرداختیم و در این زمینه از استانهای پیش رو بودیم و خوب ظاهر شدیم.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان، گفت: موضوع توسعه زیر ساخت های آموزش مجازی از مدت ها قبل در شورای آموزش و پرورش استان طرح و پیگیری های لازم صورت گرفت.
رفیعی تصریح کرد: علاوه بر محتواهای تولیدی اداره کل، با همکاری شبکه استانی اشراق و استفاده از امکانات تصویری صدا و سیما در کنار امکانات کارگاهی آموزش و پرورش، محتواهای ویژه آموزش های فنی و حرفه ای تولید و منتشر گردید.
این مقام مسئول گفت: بِه همت معاونت پژوهش اداره کل در سال گذشته آموزش های ضمن خدمت را سه برابر ارتقا دادیم تا همکاران علاوه بر مسائل آموزشی و روش های تدریس، با مسائل بهداشتی هم به طور کامل آشنا شوند.
وی با اشاره به مانور بازگشایی مدارس بیان داشت: در سال تحصیلی پیش رو ضرورت برگزاری این مانور بیشتر احساس میشد که با برنامه ریزی ها، به درستی در مناطق استان برگزار گردید.
رفیعی گفت: در شرایط امروز برقراری ارتباط حداکثری با مخاطبین نیز از ضروریات است و به این منظور در شبکه استانی زنجان حاضر شدیم و به مدت سه شب به اهم سوالات مردم پاسخ دادیم.
وی با اشاره به ظرفیت های شبکه شاد و ضرورت برقراری ارتباط مستمر، اضافه کرد: با مدیران مدارس استان طی یک برنامه ثابت در روزهای چهارشنبه ارتباط زنده در بستر شبکه شاد داریم و مرکز پاسخگویی به سوالات نیز در اداره کل راه اندازی گردید.
این مقام مسئول در پایان ضمن بیان برخی انتظارات و مشکلات از مسئولین وزارتی خواست حمایت های لازم و مکفی از برنامه های استان داشته باشند.

شایان ذکر است در این جلسه چهار تن از همکاران بِه نمایندگی از جامعه تعلیم و تربیت استان به بیان برخی پیشنهادات در زمینه هر چه بهتر اجرایی کردن سند تحول آموزش و پرورش پرداختند.

به اشتراک بگذارید :