26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ۱۲:۳۴:۱۰
کد مطلب:  1296450
معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع اداره ‌کل آموزش ‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران :
اصل بر عدم موافقت با تغییر کاربری املاک دارای کاربری آموزشی است

ششمین جلسه کارگروه پشتیبانی و نوسازی شورای آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران درسالن آیت الله رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یوسف بهارلو معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع اداره ‌کل آموزش ‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اهمیت برگزاری کارگروه پشتیبانی و نوسازی شورای آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: در این جلسات مباحث بسیار فنی و تخصصی در دستور کار کارگروه قرار می گیرد وبا  بحث و تبادل نظر جدی و تخصصی به نتایج مطلوبی دست می یابیم که قابل تامل است.

وی ایجاد وحدت رویه در توافقنامه واگذاری حق اعیان املاک متعلق به شهرداری که دارای کاربری آموزشی می باشند را از مباحث مهم این جلسه دانست و افزود: بررسی شیوه نامه ماده «13» از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود که تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.

بهارلو در ادامه با تاکید بر این که اصل بر عدم موافقت با تغییر کاربری املاک دارای کاربری آموزشی است، تصریح کرد: در شرایط کنونی به دلایل مختلف از جمله رشد جمعیت و مهاجرت پذیر بودن شهرهای استان تهران، اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به واسطه نیاز شدیدی که به املاک برای احداث مدرسه دارد، با مکاتبات و تقاضاهای تغییر کاربری املاک دارای کاربری آموزشی موافقت نمی کند.

این مقام مسئول در پایان تبلور همکاری و مشارکت دستگاههای اجرایی استان تهران را موجب تسهیل و تسریع امورات آموزش و پرورش در سطح استان تهران دانست و گفت: همکاری با آموزش و پرورش قطعا برکاتش به کل جامعه و نظام تعلیم و تربیت کشور خواهد رسید.

 

گفتنی است این جلسه با حضوربهارلو، معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، رحیمی، معاون مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران، تاجیک، شهردار شهر پاکدشت ، حیدری، رئیس گروه بودجه و مالی اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری و وفایی نژاد، رئیس اداره کمیسیون های تخصصی مسکن و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :