14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ ۱۴:۲۷:۵۸
کد مطلب:  1293816
برگزاری اولین جلسه سرگروه های آموزشی ابتدایی استان

اولین جلسه سرگروه های آموزشی ابتدایی با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش  استان در سال تحصیلی 1400-1399 برگزار شد . 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و  روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ، اولین جلسه سرگروه های آموزشی ابتدایی با شرکت جمعی از معلمان ، معاونان و مدیران توانمند مقطع ابتدایی استان  و با هدف تبیین اهداف و چارچوب عمل گروه در سال تحصیلی 1400-1399 و شرایط اجرای برنامه های تکلیفی  در محل سالن کنفرانس شهید تجلی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد .

صیاد سلامی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر از تلاش شایسته معلمان و دیگر نقش آفرینان خانواده بزرگ آموزش ابتدایی استان درسال تحصیلی گذشته و تبریک آغاز سال نو آموزشی گفت : معلمان عامل اصلی ارتقای علمی و فرهنگی دانش آموزان هستند و ایثار و ازخودگذشتگی آنان را در تحقق شعار " آموزش تعطیل نیست" و دوران پرخطر سپری شده قابل ستایش توصیف کرد .

 وی با تاکید بر استمرار روند آموزشی با حرکتی برنامه مدار و تعامل محور تصریح کرد :  ارتباط نزدیک ، هدفمند و البته توام با احترام مدیران و معلمان مدارس با اولیای دانش آموزان  همراه مورد توجه باشد .

سلامی با اشاره تغییرات صورت گرفته در انتخاب اعضای گروه های آموزشی و انتظارات کاری از اعضا در سال جاری تحصیلی، افزود : پذیرش صحیح ، پاسخگویی به ابهامات و رفع نگرانی موجود خانواده ها را از وظایف انسانی و سازمانی عوامل مدرسه است .

وی همچنین خواست ماهانه نشست صمیمی اعضا با معاونت آموزش ابتدایی استان تحت عنوان « جلسات بهبود کیفیت آموزش و پرورش در مدارس » برگزار شود و آسیب شناسی برنامه های جاری و بررسی راهکارهای موجود در پیشبرد مطلوب برنامه های آموزشی صورت پذیرد .     

در ادامه  این جلسه ، عدالت عجملو رئیس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی استان با ارائه توضیحات تکمیلی در خصوص برنامه ها و نیز بیان جزئیات اجرای برنامه های تحولی ، تلاش برای بهبود بیش از پیش کیفیت آموزشی مدارس را وظیفه اصلی اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی گفت :  سرگروه های آموزشی استان را دو بال نیرومند معاونت ابتدایی در نیل به این هدف متعالی است .

تبیین نحوه ی فعالیت اعضا در مناطق و مدارس ، اولویت های مورد انتظار در سه محور اصلی آموزش ، نظارت ، راهنمایی و ارزشیابی به عنوان مولفه های بهبود کیفیت ، از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.  

 

به اشتراک بگذارید :