0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ ۰۸:۴۰:۰۰
کد مطلب:  Q8xLs757
مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه:
اجرای منشور اخلاقی سرلوحه کارکنان آموزش و پرورش چهاردانگه است

از منشور اخلاقی و مقررات آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه پس از تصویب در شورای معاونین رونمایی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از منشور اخلاقی ومقررات آموزش وپرورش منطقه چهاردانگه پس از تصویب در شورای معاونین به شرح ذیل رونمایی شد.

بنا براین گزارش حنیف نیا، رئیس آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه ضمن اظهار این مطلب افزود: در نگاه دولت تدبیر وامید، مهارت های حرفه ای،سوابق تجربی نوین، اخلاق محوری،نقش ارتباطی و تعهد سازمانی در بهبود وارتقاء کیفیت سازمانی آموزش وپرورش بسیار موثر وراهگشاست.

 

منشور اخلاقی کارکنان آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ما کارکنان  آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه با اعتقاد و باور به قداست و اهمیت تعلیم و تربیت و با در نظر گرفتن شاخص های  مهارت حرفه ای، سوابق تجربی نوین، اخلاق محوری و نقش ارتباطی و تعهد سازمانی  جهت تکریم ارباب رجوع، خود را مسوول و موظف به رعایت موارد ذیل می دانیم:

خداوند را در همه حالات، ناظر وحاضر بر اعمال و رفتار خویش و مسوولیت را امانتی الهی بدانم.

همه آحاد مردم ایران را از همه اقوام و مذاهب الهی و بدون توجه به تفاوت‌های فردی، جنسیتی و گروهی، محترم بشمارم و از حقوق، حریم خصوصی، حیثیت و شرافت آنان پاسداری کنم.

- هدف اول من تامین مصالح پایدار نظام جمهوری اسلامی ایران باشد .در تمام تصمیم ها و اقدام های خود به سیاست‌های کلی آموزش و پرورش در راستای تحقق سند تحول بنیادین و برنامه استراتژیک اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و بخشنامه های اداری پایبند باشم.

- اندیشه‌ام در مدار اعتدال، تصمیماتم بر مبنای تدبیر و رفتارم در چارچوب قانون باشد و از تندروی، شتاب‌زدگی و عمل به تصمیم های سلیقه ای بپرهیزم.

-همواره از دروغ بپرهیزم؛ به شعور و افکار عمومی احترام بگذارم؛ از دست‌کاری در اطلاعات و یا ارائه اطلاعات به گونه‌ای که موجب فریب دیگران به ویژه مسوولان مافوق شود به شدت پرهیز کنم؛ به عنوان امین نظام جمهوری اسلامی در زمان خدمت و چه بعد از پایان مسوولیت، اطلاعات و اسرار اداری و شخصی افراد مجموعه را حفظ نمایم.

-در رعایت شئونات اسلامی ،نظم وانضباط فردی و کاری،اجرای اصل امر به معروف و نهی از منکر، حفاظت از اموال اداری و بیت المال، آراستگی فردی و انتظام در امور پاینبد و کوشا باشم.

-در مجموعه عملکرد خود، جویا و پذیرای نقد و نظر دیگران باشم؛ مسوولیت خطاهای خود را بپذیرم؛ برای دیدگاه مخالف و نقد ارزش قائل باشم و خود را مقید به گزارش‌دهی منظم به مافوق خویش بدانم.

-نزدیکان سببی و نسبی و دوستان شخصی من در تمامی امور مربوط به حیطه وظایف اداری از هیچ امتیاز و تقدمی برخوردار نباشند.

-نظرات متخصصین، کارمندان، منتقدان و مشاوران را در راستای بهبود کیفیت امور جویا شوم و به آن توجه ویژه کنم.

-هر گاه به این جمع‌بندی برسم که توان لازم برای انجام مسوولیت را از دست داده‌ام مراتب را به مافوق اعلام کنم و زمانی که می‌خواهم مسوولیت خود را تحویل نفر بعدی دهم، تمام اطلاعات و تجربیات خویش را به جانشین خود منتقل کنم.

من در پیشگاه قرآن کریم  به خداوند قادر متعال سوگند یاد می کنم  که همواره در دوران مسوولیت خود به قانون ، مقررات و منشور اخلاقی آموزش و پرورش دولت "تدبیر و امید" متعهد باشم و همه توان خود را در راه ایفای وظایف قانونی و شرعی خود بکار بندم.

 

به اشتراک بگذارید :