28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ ۰۹:۳۲:۴۰
کد مطلب:  1293002
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
توسعه رشته های مهارتی به مناطق ابلاغ شد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از ابلاغ توسعه رشته های مهارتی به مناطق ،توسط کارگروه استانی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت:پس از دریافت تقاضاهای مناطق در خصوص توسعه رشته های مهارتی،کارگروه استانی در اداره آموزش دوره دوم متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش تشکیل و نتایج  بررسی 120 رشته محل درخواستی ( ایجاد،توقف،جایگزینی ) به مناطق ابلاغ گردید.

این مقام مسئول با تاکید بر این که سیاست وزارت متبوع رسیدن به سهم 50 درصدی تعداد دانش آموزان و هنرجویان هنرستانها نسبت به کل دانش آموزان دوره دوم متوسطه در برنامه ششم توسعه کشور است، اظهار داشت: استفاده حد اکثری از فضاها و ظرفیتهای موجود،آمایش سرزمینی رشته ها،توجه به بازار کار در منطقه و استان،نیروی انسانی متخصص و نگاه متوازن به گروه های صنعت،خدمات ، هنر و کشاورزی از شاخص های تعیین کننده در توسعه رشته ها می باشد.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش همکاران در مناطق آموزشی و همکاری اولیای محترم دانش آموزان بتوانیم به یک توسعه متوازن رشته ای در سطح استان دست یابیم .

 

به اشتراک بگذارید :